19. října 2011 18:30 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

'Pepi', symbol klubové věrnosti, zmizel z Edenu

Pracovníci odstraňují obří fotografii Josefa Bicana ze stadionu Slavie v Edenu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pracovníci odstraňují obří fotografii Josefa Bicana ze stadionu Slavie v Edenu | foto: ČTK

PRAHA Podle mnohých byl tím nejlepším fotbalistou, který kdy působil v nejvyšší české soutěži. Člen ligových kanonýrů, pětinásobný vítěz zlaté kopačky a zarytý slávista. To byl Josef Bican. Muž, jehož obří fotografie poslední léta zdobila fotbalový stadion Slavie v Edenu.

Podobizna legendy "sešívaných" definitivně z fotbalové arény zmizela ve středu 19. října 2011. A to na přání Ivana Bicana, syna hvězdného útočníka. "Lidská úroveň současného vedení našeho nejstaršího klubu může poškodil jméno táty i celé rodiny Bicanů," vysvětlil v rozhovoru pro Lidové noviny důvody toho, proč si spolu se svou matkou Jarmilou přál, aby byl 395 centimetrů vysoký a 743 centimetrů široký polep ze stadionu odstraněn.

ČTĚTE VÍCE

Bicanovi svým požadavkem demonstrovali svou nespokojenost se současným vedením Slavie reprezentovaným bývalým ministrem dopravy Alešem Řebíčkem a jeho bratrem Adamem - někdejším policistou, jenž v minulosti čelil obviněn z úplatkářství, avšak pro nedostatek důkazů nebyl neodsouzen.

Pražský klub na požadavek reagoval oficiálním prohlášením, ve kterém označil chování Bicana mladšího za šaškárnu, jejímž vyvoláním chce na sebe rodina upoutat pozornost.

Vršovický celek přesto nakonec požadavku vyhověl. "Ti lidé přistoupili k ústupku, který dělají jen neradi. Je to první výhra ve válce proti zlu, které se ve Slavii usadilo," dodal Ivan Bican.

Státní zemědělský intervenční fond
Refererent Oddělení metodiky Leader a Spolupráce

Státní zemědělský intervenční fond
Praha
nabízený plat: 26 480 - 39 790 Kč