3. prosince 2008 14:27 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Pepíku, nejsi sám. I my jsme hotoví

Radost po prvním gólu Bergera.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radost po prvním gólu Bergera. | foto: ČTK

PRAHA Už jsem hotový, poznamenal v pondělí na závěr dvouhodinové debaty se čtenáři iDnes.cz nachlazený Pepík Chovanců, když "vysvětloval, co Sparta udělala špatně". Bývalá hráčská ikona Pepík má štěstí, že byla "hotová" jen po rozhovoru.

My, fanoušci Letenských, jsme "hotoví" celý podzim. (Pro všechny puberťáky, kteří tento sloupek čtou, nutno podotknout, že v jiném slova smyslu, než si za přitroublého chichotu představují.)

Na rozdíl od stávajícího kouče lze ale vše jen stěží svalovat na černý týden se zastávkami Liberec -Dinamo - Slavia a následnou psychickou deku. Ve Spartě se letos zkrátka sešla asi nejhorší garnitura hráčů, kterou za dlouhé roky pamatujeme. Na špatném podzimu nic nemění ani poslední galapředstavení Patrika Bergera, který byl konečně "živounký".

K zlosti přitom je, že za jednoho z nejlepších ofenzivních středopolařů v lize je považován jistý Ludovic Sylvestre. Ten, kterého na Letné zatvrzele cpali na post defenzivního štítu, pokud ho vůbec pustili na hřiště, a poté nadvakrát vypudili. V sestavách kola se také pravidelně objevují například Limberský, Petržela či Horváth. Ta jména také odněkud známe, že?

Pepík ví, že (nejen) média chtějí v zimní pauze "vidět stříkat krev a padat hlavy". Ano, chceme! Jen jsem zvědav, kde brát ve vybrakované lize kvalitní plejery. Zvlášť za "pouhých" 80 milionů za Kadlece.

Nezbývá než věřit, že to "nějak dopadne". Ostatně i seshitci už naznačili, že dokážou zopakovat roli penaltových kouzelníků. Třeba rudým vrátí velkorysý dar z letošního jara. Jak by Pepík, který nepoužívá fráze, jistě nikdy neřekl: Míč je přece kulatý, tráva zelená a stát se může všechno.

Autor (31) miluje Spartu a věří, že "míč je kulatý a stát se..."

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz