Úterý 14. července 2020svátek má Karolína 9 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fanoušci Baníku za jízdy demolovali autobus. Policie proti nim zasáhla na Černém Mostu

Hned pětici fanoušků Baníku zatkla policie, protože ničili interiér autobusu po... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hned pětici fanoušků Baníku zatkla policie, protože ničili interiér autobusu po... | foto: MAFRA - Zdeněk Němec

PRAHA Museli se dívat, jak se jejich miláček Milan Baroš dvěma góly podílel na prohře „jejich“ Baníku v Mladé Boleslavi 0:3. Svou frustraci si pak chuligáni ostravského klubu vybili na interiéru autobusu, kterým v neděli v podvečer cestovali zpět na sever Moravy. Řidič pronajatého autobusu na ně proto zavolal policii a ta v Praze na Černém Mostě pět “fanoušků“ zadržela.

„Řidič autobusu, který si nejspíš pronajali fanoušci Baníku, zavolal v odpoledních hodinách na linku 158 kvůli tomu, že fanoušci rozbíjejí interiér vozu,“ řekl serveru Lidovky.cz mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

„Okamžitě poté jsme na zastávku MHD Chlumecká směrem do Prahy vyslali několik hlídek, aby celou událost prošetřily. Měli jsme už na místě připraveny síly a prostředky ke zvládnutí případné mimořádné situace,“ dodal.

Hulan dále zmínil, že pětice mužů, která autobus devastovala, odmítla vnitřek busu opustit, a tak museli policisté použít donucovacích prostředků. Chuligány pak odvezli na služebnu.

Milan Baroš v souboji s brankářem Baníku Ostrava Vojtěchem Šromem
Milan Baroš utíká obránci Baníku Martinu Honišovi

„Museli jsme zakročit proti pěti cestujícím tohoto speciálního autobusu, kteří neuposlechli výzev úřední osoby. Pětice řidičem popsaných mužů jsme zadrželi a odvezli na kvůli podezření z ničení cizího majetku,“ uvedl Hulan.

„Až na pár výjimek se poté většina osazenstva autobusu zklidnila. U zmíněné pětice mužů pak bylo zadokumentováno jejich protiprávní jednání,“ doplnil.

Jestli ostatní fanoušky řidič vysadil, nebo s nimi pokračoval v jízdě do Ostravy, Hulan nepotvrdil. „Zda ostatní cestující toho autobusu budou na své kamarády čekat, nebo bez nich vyrazí do Ostravy, ještě nevíme,“ podotkl Hulan.

Běžnou praxí však bývá, že chuligáni v takovýchto případech vystoupí a počkají, až jejich souputníky propustí na svobodu a s nimi pak odcestují zpět domů.

„Policie pouze musí dohlédnout na to, aby zadržení fanoušci neporušovali po propuštění dále zákon a případně je doprovodí na nádraží, aby se mohli vlakem vrátit do svých domovů,“ dodal policejní mluvčí.

Policie zasahuje u zadržení fanoušků Baníku

Policie zasahuje u zadržení fanoušků Baníku

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

SOUTĚŽ: Vyhrajte Královský rodinný balíček do Království lesa
SOUTĚŽ: Vyhrajte Královský rodinný balíček do Království lesa

Království lesa je unikátní rodinné hřiště inspirované šumavskou přírodou. Kousek od Lipenské přehrady a Stezky korunami stromů tak naleznete pro sebe a svou rodinu místo, kde si užijete skvělou zábavu. Zapojte se do soutěže a vyhrajte celodenní vstupné.