Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fanoušci Baníku za jízdy demolovali autobus. Policie proti nim zasáhla na Černém Mostu

Sport

  19:00
PRAHA - Museli se dívat, jak se jejich miláček Milan Baroš dvěma góly podílel na prohře „jejich“ Baníku v Mladé Boleslavi 0:3. Svou frustraci si pak chuligáni ostravského klubu vybili na interiéru autobusu, kterým v neděli v podvečer cestovali zpět na sever Moravy. Řidič pronajatého autobusu na ně proto zavolal policii a ta v Praze na Černém Mostě pět “fanoušků“ zadržela.

Hned pětici fanoušků Baníku zatkla policie, protože ničili interiér autobusu po cestě domů ze zápasu v Mladé Boleslavi - ilustrační foto foto: MAFRA - Zdeněk Němec

„Řidič autobusu, který si nejspíš pronajali fanoušci Baníku, zavolal v odpoledních hodinách na linku 158 kvůli tomu, že fanoušci rozbíjejí interiér vozu,“ řekl serveru Lidovky.cz mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

„Okamžitě poté jsme na zastávku MHD Chlumecká směrem do Prahy vyslali několik hlídek, aby celou událost prošetřily. Měli jsme už na místě připraveny síly a prostředky ke zvládnutí případné mimořádné situace,“ dodal.

Hulan dále zmínil, že pětice mužů, která autobus devastovala, odmítla vnitřek busu opustit, a tak museli policisté použít donucovacích prostředků. Chuligány pak odvezli na služebnu.

Milan Baroš v souboji s brankářem Baníku Ostrava Vojtěchem Šromem
Milan Baroš utíká obránci Baníku Martinu Honišovi

„Museli jsme zakročit proti pěti cestujícím tohoto speciálního autobusu, kteří neuposlechli výzev úřední osoby. Pětice řidičem popsaných mužů jsme zadrželi a odvezli na kvůli podezření z ničení cizího majetku,“ uvedl Hulan.

„Až na pár výjimek se poté většina osazenstva autobusu zklidnila. U zmíněné pětice mužů pak bylo zadokumentováno jejich protiprávní jednání,“ doplnil.

Jestli ostatní fanoušky řidič vysadil, nebo s nimi pokračoval v jízdě do Ostravy, Hulan nepotvrdil. „Zda ostatní cestující toho autobusu budou na své kamarády čekat, nebo bez nich vyrazí do Ostravy, ještě nevíme,“ podotkl Hulan.

Běžnou praxí však bývá, že chuligáni v takovýchto případech vystoupí a počkají, až jejich souputníky propustí na svobodu a s nimi pak odcestují zpět domů.

„Policie pouze musí dohlédnout na to, aby zadržení fanoušci neporušovali po propuštění dále zákon a případně je doprovodí na nádraží, aby se mohli vlakem vrátit do svých domovů,“ dodal policejní mluvčí.

Policie zasahuje u zadržení fanoušků Baníku

Policie zasahuje u zadržení fanoušků Baníku

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat