Sobota 14. prosince 2019svátek má Lýdie 5 °C déšť se sněhem Předplatné LN
14. února 2016 19:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fanoušci Baníku za jízdy demolovali autobus. Policie proti nim zasáhla na Černém Mostu

Hned pětici fanoušků Baníku zatkla policie, protože ničili interiér autobusu po... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hned pětici fanoušků Baníku zatkla policie, protože ničili interiér autobusu po... | foto: MAFRA - Zdeněk Němec

PRAHA Museli se dívat, jak se jejich miláček Milan Baroš dvěma góly podílel na prohře „jejich“ Baníku v Mladé Boleslavi 0:3. Svou frustraci si pak chuligáni ostravského klubu vybili na interiéru autobusu, kterým v neděli v podvečer cestovali zpět na sever Moravy. Řidič pronajatého autobusu na ně proto zavolal policii a ta v Praze na Černém Mostě pět “fanoušků“ zadržela.

„Řidič autobusu, který si nejspíš pronajali fanoušci Baníku, zavolal v odpoledních hodinách na linku 158 kvůli tomu, že fanoušci rozbíjejí interiér vozu,“ řekl serveru Lidovky.cz mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

„Okamžitě poté jsme na zastávku MHD Chlumecká směrem do Prahy vyslali několik hlídek, aby celou událost prošetřily. Měli jsme už na místě připraveny síly a prostředky ke zvládnutí případné mimořádné situace,“ dodal.

Hulan dále zmínil, že pětice mužů, která autobus devastovala, odmítla vnitřek busu opustit, a tak museli policisté použít donucovacích prostředků. Chuligány pak odvezli na služebnu.

Milan Baroš v souboji s brankářem Baníku Ostrava Vojtěchem Šromem
Milan Baroš utíká obránci Baníku Martinu Honišovi

„Museli jsme zakročit proti pěti cestujícím tohoto speciálního autobusu, kteří neuposlechli výzev úřední osoby. Pětice řidičem popsaných mužů jsme zadrželi a odvezli na kvůli podezření z ničení cizího majetku,“ uvedl Hulan.

„Až na pár výjimek se poté většina osazenstva autobusu zklidnila. U zmíněné pětice mužů pak bylo zadokumentováno jejich protiprávní jednání,“ doplnil.

Jestli ostatní fanoušky řidič vysadil, nebo s nimi pokračoval v jízdě do Ostravy, Hulan nepotvrdil. „Zda ostatní cestující toho autobusu budou na své kamarády čekat, nebo bez nich vyrazí do Ostravy, ještě nevíme,“ podotkl Hulan.

Běžnou praxí však bývá, že chuligáni v takovýchto případech vystoupí a počkají, až jejich souputníky propustí na svobodu a s nimi pak odcestují zpět domů.

„Policie pouze musí dohlédnout na to, aby zadržení fanoušci neporušovali po propuštění dále zákon a případně je doprovodí na nádraží, aby se mohli vlakem vrátit do svých domovů,“ dodal policejní mluvčí.

Policie zasahuje u zadržení fanoušků Baníku

Policie zasahuje u zadržení fanoušků Baníku

Premium

Zoufale jsme se snažili postřeleného muže zachránit, líčí lékař z Ostravy

Hrudní chirurg Marcel Mitták | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Hrudní chirurg Marcel Mitták z Fakultní nemocnice Ostrava se snažil s týmem zdravotníků zachránit jednoho z těžce...

Premium

Na Gottově pohřbu jsem se bál, že spáchám atentát na Zemana, říká Strach

Jiří Strach | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Každý se ho ptá na Anděla Páně 3. Jiří Strach ale trpělivě vysvětluje, že to nezáleží jen na něm. „Rozhodujeme o tom...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...