Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dal jsem Daridovi těžkou rozehrávku, ví o gólové chybě brankář Čech

Sport

  9:03
PRAHA - I po krátké pauze v Chelsea chytal jistě, dovolil si dvě kličky na útočníky v pokutovém území. Přesto se brankář Petr Čech "podílel" na obdržené brance proti USA, která rozhodla o výhře soupeře. "Gólová situace vznikla po mém riskantním rozehrání," přiznal Čech.

Petr Čech první střelu vyrazil, na dorážku už byl krátký. foto: MAFRA - Michal Šula

Takže ten gól berete trochu na sebe? Vaše přihrávka na Vladimíra Daridu se zdála být dost těžká.
Myslel jsem si, že kdyby Vláďa míč rychle sklepl do strany, eliminovali bychom větší počet hráčů soupeře najednou, což byla moje myšlenka. Bohužel před ním míč skočil o zem, dal jsem mu těžkou přihrávku, kterou nemohl hrát z první. Američané měli štěstí. První střelu neproměnili, gól dali až z dorážky.

Pod trenérem Vrbou jste opět nevyhráli. Stresuje vás to?
Chtěli jsme před kvalifikací vyhrát, což by nám dodalo lepší náladu a sebedůvěru. Ale není to až tak rozhodující. Výsledky před mistrovstvím Evropy 2012 byly taky kostrbaté a na šampionátu jsme prošli do čtvrtfinále. Věříme, že se to v kvalifikaci otočí. Byly tam věci, které se nepovedly, ale i pozitiva.

VÍCE O ZÁPASU

Jaké třeba?
Počet šancí, které jsme si vytvořili. V prvním poločase jsme měli hodně protiútoků, ale špatně jsme je vyřešili. Ve druhém poločase jsme měli vyložené šance, ale nedokázali jsme míč dotlačit do branky, což nás stálo lepší výsledek. Pozitivní bylo i to, že se soupeř dostal jen k několika střelám, což je oproti minulým zápasům změna.

A co ty nedostatky?
Proměňování šancí a vyřešení finální fáze. Těžko můžeme myslet na lepší výsledek, když spálíme tolik příležitostí. V první půli se nám nedařilo Američany dobře presovat, několikrát se nám z presinku dostali. Pak jim došly síly, hráli jsme jednodušeji, dostali jsme soupeře víc pod tlak.

Mohl by výkon proti Americe stačit na Nizozemsko?
Holandsko uhrálo bronz na mistrovství světa, ten zápas bude vypadat úplně jinak. Jsou hodně silní na míči, těžko se presují. Naše výchozí postavení může být jiné.

Autor: