Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Petr Čech: Musíme se naučit hrát i bez Rosického

Sport

  23:34
MONTCLAIR - Fotbaloví reprezentanti sehrají v sobotu v New Jersey proti Turecku čtvrtý přípravný zápas pod trenérskou taktovkou Michala Bílka a poprvé pod vedením nového kouče bude chytat Petr Čech. Při neúčasti Tomáše Rosického navíc navlékne kapitánskou pásku. I na něm bude hodně záležet, jak se Češi s těžkou zkouškou vyrovnají.

Petr Čech na tréninku české reprezentace. foto: ČTK

Poslední setkání Čecha s tureckou reprezentací nedopadlo ideálně. Na Euru před dvěma lety pustil laciný gól na 2:2 a tým nakonec zápas prohrál. Teď ale budou fotbalisté znovu na svou gólmanskou jedničku spoléhat, protože defenziva i brankář budou zřejmě nejzaměstnanější částí týmu.

Libor Sionko: Vracejí se mi špatné vzpomínky na Turecko - ČTĚTE ZDE

"Dá se očekávat, že soupeř bude hodně útočit. Je mu to vlastní a nic na tom nezmění ani nový trenér Hiddink, i když si myslím, že určitou disciplínu do jejich hry vnese. Když byl v Chelsea, hodně na organizaci hry dbal a podle mého především to chybí tomu, aby Turecko bylo fotbalově ještě výš," zavzpomínal gólman na loňské působení nizozemského kouče na Stamford Bridge.

Zatímco Hiddink bude své hráče učit tomu, aby zapomněli na "hurá fotbal", Češi se budou snažit sehrát ve všech řadách. Zvlášť pak při absenci Tomáše Rosického ve středu hřiště. "Ale to už tak je dva a půl roku od chvíle, kdy měl Tomáš zranění. Často nám chyběl, musíme se snažit naučit hrát i ve chvíli, kdy zrovna nebude přítomen. Samozřejmě ale každý víme, že pro naši hru je velmi důležitý," uvedl Čech.

Sám se prý soustředí především na souhru s novými obránci, které bude mít před sebou. "Pochopitelně je jiné, pokud s někým hrajete už sedm utkání v řadě, nebo poprvé. Ale je jasné, že trenér musí zkoušet, aby měl připraveny pro kvalifikaci různé alternativy. Musíme spolu hodně komunikovat, pak si na sebe lépe zvykneme," nabídl recept na to, jak se s novými spoluhráči sehrát. S Turky to prý bude nutné více než jindy. "Bude to o tom, jak dokážeme jejich přednosti eliminovat," řekl novinářům před pátečním tréninkem.

Čech oslavil ve čtvrtek 28. narozeniny, ale žádná velká oslava se nekonala. "Dostal jsem jakýsi minidort a kluci mi tradičně zazpívali. Nic jiného se nekonalo," řekl.

Autor:

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat