Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Petr Čech narazil hlavou do tyčky, zachránila ho helma

Petr Čech

  13:11
Au, to bolelo. Fotbalový brankář Petr Čech z Chelsea leží na zemi, rukama se drží za hlavu, nad ním se starostlivě sklání spoluhráč John Terry. Chvíli trvalo, než se český gólman po postavil na nohy. "Nechtěl jsem hned vstávat, abych se třeba nezamotal," líčil poté, co hlavou narazil na tyčku.

Petr Čech bolestivě narazil hlavou na tyč. foto: ČTK/AP

Běžela 59. minuta úterního utkání Ligy mistrů Chelsea v Bukurešti proti Steaue, když Čech zasahoval proti střele Tanaseho, který se ho snažil přehodit. Couval, couval, míč vyrazil a při pádu dozadu hlavou narazil do tyče.

"Důležité bylo, aby to nebyl gól. Ale jak jsem ustupoval, tak jsem setrvačností bouchl hlavou do tyče. Trefil jsem jí ve chvíli, kdy jsem na to nebyl úplně připravený," popisoval na svém webu.

Ještě že nosí helmu, což je následek jeho vážného zranění z října 2006, kdy po souboji s protihráčem Huntem z Readingu utrpěl fraktury lebky. (více ZDE)

"Helma mě teď určitě ochránila. Kdybych jí neměl, měl bych minimálně rozbitou hlavu," poznamenal Čech. "Takhle naštěstí k žádnému zranění nedošlo."

Zápas, v němž Chelsea zvítězila 4:0 a napravila tak předchozí porážku s Basilejí, dochytal. "Nijak mě ten náraz nepoznamenal," ujistil.

"Když jsem se po chvíli postavil, neviděl jsem nijak rozmazaně a všechno bylo v pohodě. Trenér poslal rozcvičovat Marka Schwarzera pro případ, že by mi něco bylo, ale řekl jsem směrem k lavičce, že můžu chytat. Nebylo to poprvé, co se mi něco takového stalo," poznamenal Čech.

Má za sebou také úrazy v obličeji. Spoluhráč na tréninku mu kopačkou rozpáral bradu, kterou muselo spravit padesát stehů. Jindy v jednom ze soubojů utrpěl zlomeninu nosu a pak musel chytat se speciální maskou. Tu brzy sundal, helmu však bude nosit dál.

Petr Čech bolestivě narazil hlavou na tyč.
Petr Čech bolestivě narazil hlavou na tyč.

Náraz a bolest.

Chelsea má po dvou zápasech základní skupiny E tři body jako Basilej, vedoucí Schalke obě dosavadní utkání vyhrálo. Právě s německým týmem hraje Chelsea nejbližší dva zápasy.

"V Bukurešti jsme vyhráli, navíc po výborném výkonu. Byli jsme efektivní v zakončení a mohli jsme vyhrát ještě vyšším rozdílem. Byl to z naší strany velice dobrý a zkušený výkon. Vzadu jsme udrželi nulu, dali jsme čtyři góly a byla to ta nejlepší odpověď na kritiku po domácí porážce s Basilejí," uzavřel Čech.

Autor:

Mohlo by vás zajímat