21. července 2008 14:08 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Petr Čech prodloužil v Chelsea.

Petr Čech, česká reprezentační jednička, v zápase s Tureckem na Euru 2008. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Čech, česká reprezentační jednička, v zápase s Tureckem na Euru 2008. | foto: ČTK

LONDÝN Český fotbalový brankář Petr Čech se v londýnské Chelsea dohodl na nové pětileté smlouvě. Na Stamford Bridge by tak měl zůstat minimálně do roku 2013. Podle hráčova agenta Pavla Zíky se jedná o smlouvu, která splňuje nároky na kontrakt pro nejlepšího brankáře světa.

Podle nedávných informací britského deníku Evening Standard by si měl Čech nyní přijít na 90.000 liber (2,8 milionu korun) týdně. Dosud si vydělával přibližně o 20 tisíc méně. I tak byl ale nejlépe placený českým sportovcem.  Podpis nové smlouvy je pro Čecha podle jeho slov hlavně otázkou uznání dosavadních výkonů v dresu Chelsea.

"Prodloužení mé smlouvy v Chelsea beru jako obrovskou čest a také jako ocenění mojí dosavadní práce v klubu," řekl Čech pro své oficiální internetové stránky. "Chelsea mi od prvního  momentu přirostla k srdci. A to díky mým spoluhráčům, lidem, kteří v klubu pracují, a samozřejmě také díky skvělým fanouškům," vysvětlil, proč se před podpisem dlouho nerozmýšlel.

Šestadvacetiletý Čech, jehož předchozí smlouva by vypršela za dva roky, působí v anglickém klubu od léta 2004, kdy do Londýna přestoupil z francouzského Rennes za sedm milionů liber. Za Chelsea odehrál 166 zápasů, ve kterých vychytal 90 čistých kont. Ve své první sezoně na  ostrovech získal ocenění pro nejlepšího brankáře, když stanovil nový rekord ligy v podobě 1024 minut bez inkasovaného gólu a vychytal 21 čistých kont. Rovněž UEFA ho vyhlásila nejlepším brankářem sezony 2005/06. 

Podle informací britských médií se o Čecha v minulých měsících údajně ucházelo AC Milán, který měl za českého reprezentanta nabízet 32 milionů liber. Podpis smlouvy však spekulace o brankářově případném odchodu vyvrátil.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz