Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Petr Čech si zahraje finále Ligy mistrů

23:09
LONDÝN - Českému brankáři ve službách Londýnské Chelsea se splní sen o finále Ligy mistrů. Blues dnes na domácím stadionu porazili rivala z Liverpoolu a zahrají si finále proti Manchesteru united, který si postup zajistil včera.

Střelec dvou gólů Drogba. foto: ČTK

Anglické semifinále vyvrcholilo dnes na Stamford Bridge velmi dramatickým utkáním. Chelsea vstoupila do střetnutí aktivněji a to se jí vyplatilo, protože skóre duelu otevřel kanonýr Drogba. Do druhé půle naskočili hosté z Liverpoolu jako vyměnění a i na jejich straně zařídil zasloužené vyrovnání super střelec Torres.

Sestřih utkání

Protože už další branky nepadly a účet duelu zůstal stejný jako ten z duelu v Liverpoolu šlo se do prodloužení. V něm znovu zabrali domácí a dvěma brankami si otevřeli cestu do Moskvy.

Výsledek:
Chelsea - Liverpool 3:2 (0:1, 1:0) po prodloužení
Branky: 33. a 105. Drogba, 98. (pen.) Lampard - 64. Torres, 117. Babel . Rozhodčí: Rosetti - Griselli, Calcagno (všichni It.). Diváci: 42.000. První zápas: 1:1. Postupuje Chelsea.