8. listopadu 2011 19:44 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Petr Čech už má masku a chce chytat

Kvůli zraněním hlavy musel Čech hrát s ochrannou maskou na obličeji, helmu měl... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kvůli zraněním hlavy musel Čech hrát s ochrannou maskou na obličeji, helmu měl... | foto: Facebook - Petr Čech

PRAHA Chmury ohledně zraněných hráčů české fotbalové reprezentace před barážovým dvojzápasem s Černou Horou se pomalu rozplývají. Dnešní odpolední trénink znovu absolvoval také Milan Baroš a ve středu se možná začne připravovat pozvolna už i Petr Čech. Ochrannou masku na zlomený nos mu v Miláně vyrobili nečekaně rychle a gólman do Prahy dorazí už dopoledne.

Kolem národního týmu panuje od pondělního srazu nejistota, zda mužstvo do pátečního utkání na Letné nastoupí v maximálně silné sestavě. Útočník Baroš totiž už takřka před třemi týdny přestal trénovat kvůli natrženému svalu na noze a do lehké přípravy se vrátil až v pondělí. Čechův start je nejistý kvůli zlomenině nosu, kterou utrpěl v sobotním ligovém utkání Chelsea. Po zranění také musel odložit cestu do Prahy.

ON-LINE ROZHOVOR:

Podobu své nové "ozdoby", která doplnila již tradiční přilbu, s níž bude chytat až do konce kariéry, zveřejnil Čech už dnes na sociální síti Facebook v profilu "S náma na to máš", kam pravidelně dopisuje. "Zdravím z Milána. Jestli všechno vyjde, budu takhle vypadat v pátek při zápase. Je to první fotka mé nové masky," napsal gólman.

Ve středu by měla být situace kolem rekonvalescentů už jasnější. "Milan Baroš dnes absolvoval ještě spíše lehčí trénink, větší zátěž ho čeká poprvé ve středu," řekl mluvčí týmu Jaroslav Kolář po dnešní přípravě, kam za týmem dorazila dobrá zpráva z Milána. "Ochranný kryt obličeje vyrobili Petrovi rychleji, než se očekávalo, a tak hned ráno letí do Prahy. Obědvat už bude s týmem v hotelu Praha," doplnil mluvčí.

Hráči dostali přířučky

Až na Čecha se dnes na uzavřeném tréninku na pražském Strahově objevili všichni ostatní hráči. Na jeho část stačil dorazit přímo z letiště i Jan Rezek, který ještě v pondělí hrál ligový zápas na Kypru a jediným gólem zajistil Anorthosisu Famagusta vítězství 1:0 nad Ermisem. "Naplno bez větších problémů trénoval i Tomáš Pekhart," jmenoval mluvčí dalšího hráče, který měl zdravotní problémy.

Také ve středu čeká hráče pouze jeden trénink, na dopolední taktické přípravě v hotelu se fotbalisté začnou pomalu zabývat také soupeřem. Dnes u videa hledali nedostatky ve svých předchozích zápasech. Dostali také písemné příručky s podrobnými informacemi o soupeři. "Je to několik stránek informací, které si každý vyhodnotí podle sebe. Ale nejdůležitější pro nás stejně bude až pohled na video, tam uvidíme soupeře poprvé na vlastní oči," řekl reprezentační kapitán Tomáš Rosický.

ČTK, Lidovky.cz

Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace
Jak naučit děti anglicky? Zkuste to během sportu nebo relaxace

Hledala způsob, jak propojit učení s pohybem a naučit děti jazyk nenásilnou formou. Tereza Dědková založila před 4 lety projekt Little Bubbles, ve kterém spojila tři velké vášně: jógu, angličtinu a práci s dětmi. Jak to funguje a pro koho jsou Bublinky vhodné?