Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Petr Rada: Chtěli jsme vyhrát

Sport

  13:55
BELFAST - Čeští fotbalisté přiletěli do Severního Irska s plánem na vítězství, ale vezou pouze bod. Trenér Petr Rada po utkání připustil, že to je sice na úvod kvalifikace nepříjemná ztráta, ale na druhou stranu je to bod z venku a v Belfastu prý ztráceli i jiní favorité. K výhře mu chyběla větší odvaha v koncovce.

Kouč Petr Rada má o čem přemýšlet. foto: ČTK

Český kouč byl po své soutěžní premiéře rád, že po většinu zápasu dokázal jeho tým kontrolovat hru. "Snad s výjimkou dvou situací jsme měli zápas zcela pod kontrolou, v druhém poločase byla dokonce desetiminutovka, kdy jsme soupeře nepustili na svou polovinu. Hráčům nemohou nic vytknout, co se týče nasazení a bojovnosti, ale chyběla nám větší odvaha jít do šestnáctky a některé slibné akce zakončit," prohlásil Rada na tiskové konferenci.

V druhém poločase ale hra obou týmů uvadala, závěr už neměl potřebný náboj. "Náš plán byl nejít do druhého poločasu proti větru do vzdušných soubojů a snažili jsme se spíše kombinací držet míč ve své moci. To se nám dařilo, ale chybělo tomu něco navíc, abychom vstřelili rozhodující gól," uvedl kouč. 

Klesající náboj zápasu byl možná způsoben i tím, že hráčům chybělo možná více sil. "V závěru už bylo na obou stranách zjevné, že předchozí průběh, těžký terén a náročné počasí včetně prudkého větru se na výkonu hráčů mohly projevit," připustil kouč hostů, proč se v závěru už obě mužstva do šancí příliš nedostávala. 

Autor:

Vyhrajte profesionální kosmetický přístroj od značky GESKE!
Vyhrajte profesionální kosmetický přístroj od značky GESKE!

S přístrojem Facial Hydration Refresher 4v1 nebude mít matná a unavená pleť žádnou šanci. O tento zázrak dnes soutěžíme. Jak se můžete zapojit?