11. září 2008 13:55 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Petr Rada: Chtěli jsme vyhrát

Kouč Petr Rada má o čem přemýšlet. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kouč Petr Rada má o čem přemýšlet. | foto: ČTK

BELFAST Čeští fotbalisté přiletěli do Severního Irska s plánem na vítězství, ale vezou pouze bod. Trenér Petr Rada po utkání připustil, že to je sice na úvod kvalifikace nepříjemná ztráta, ale na druhou stranu je to bod z venku a v Belfastu prý ztráceli i jiní favorité. K výhře mu chyběla větší odvaha v koncovce.

Český kouč byl po své soutěžní premiéře rád, že po většinu zápasu dokázal jeho tým kontrolovat hru. "Snad s výjimkou dvou situací jsme měli zápas zcela pod kontrolou, v druhém poločase byla dokonce desetiminutovka, kdy jsme soupeře nepustili na svou polovinu. Hráčům nemohou nic vytknout, co se týče nasazení a bojovnosti, ale chyběla nám větší odvaha jít do šestnáctky a některé slibné akce zakončit," prohlásil Rada na tiskové konferenci.

V druhém poločase ale hra obou týmů uvadala, závěr už neměl potřebný náboj. "Náš plán byl nejít do druhého poločasu proti větru do vzdušných soubojů a snažili jsme se spíše kombinací držet míč ve své moci. To se nám dařilo, ale chybělo tomu něco navíc, abychom vstřelili rozhodující gól," uvedl kouč. 

Klesající náboj zápasu byl možná způsoben i tím, že hráčům chybělo možná více sil. "V závěru už bylo na obou stranách zjevné, že předchozí průběh, těžký terén a náročné počasí včetně prudkého větru se na výkonu hráčů mohly projevit," připustil kouč hostů, proč se v závěru už obě mužstva do šancí příliš nedostávala. 

ČTK

On-line reportáž | HOKEJ

Česko - Švýcarsko
4 : 2
33:15
Jaškin hodně zbytečně vyhodil puk na zakázané uvolnění.
32:15
Češi dostali puk do středního pásma a Zohorna vzápětí naskočil z trestné lavice na led.
30:54
Fiala protestuje, ale nic nezmění na tom, že bylo Švýcarům odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.