Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Petra Jiráčka k sobě láká 'Saddám'

Sport

  8:00
PRAHA - Ve Wolfsburgu se zamilovali do českých fotbalistů. V německém klubu si už namlouvají Václava Pilaře, vyptávali se prý také na Tomáše Rosického, ale jako prvního v městě známém hlavně kvůli automobilce Volkswagen přivítají nejspíš Petra Jiráčka.

Plzeň - Mladá Boleslav (Jiráček) foto: ČTK

Když ve 28. minutě opouštěl kvůli výronu v kotníku hřiště, fanoušci Plzně mu pořádně zatleskali. Zápas Ligy mistrů s AC Milán byl pro ně s velkou pravděpodobností poslední příležitostí, jak vyjádřit vděk pětadvacetiletému záložníkovi, který za poslední rok prokázal ve svojí kariéře neuvěřitelný vzestup.

Jeden z tahounů reprezentace dokázal svými výkony zaujmout mnoho zájemců. Majitel Viktorie Tomáš Paclík prozradil, že Wolfsburg momentálně usiluje o získání Jiráčka velmi naléhavě. „Jeho nabídka je výjimečná,“ řekl ČTK.

Černá Hora - Česko (Jiráček)
Petr Jiráček (vpravo) v souboji s Miloradem Pekovičem

Petr Jiráček se v probíhající sezoně probil i do reprezentace.

Z Paclíkových slov se dá vyčíst, že nebude jednoduché odolat a jednu z opor Západočechů udržet. Zvlášť když podle spekulací je Wolfsburg ochotný zaplatit odstupné ve výši 125 milionů korun. To je třikrát víc, než nabízí za Pilaře.

ČTĚTE TAKÉ

Nejen množství peněz svědčí o seriózním zájmu trenéra Felixe Magatha. Ten se ve Wolfsburgu zapsal tím, že ho před dvěma lety dotáhl k prvnímu a zatím jedinému bundesligovému titulu. Stejně proslulý je ovšem i svými nevybíravými metodami a vládou pevné ruky. Letos už třeba nakázal mluvit v šatně výhradně německy, ačkoliv má k dispozici hráče 15 různých národností. Za nedodržení taktických pokynů také rozdal pokuty ve výši čtvrt milionu korun. Kvůli autoritativním metodám si vysloužil přezdívku Saddám odkazující na bývalého iráckého diktátora. Českého záložníka Jana Poláka, který ve Wolfsburgu působí od začátku roku, poslal v říjnu do rezervního týmu a na milost ho už nevzal. Polákovi krajané by ale u Magatha měli určitě lepší pozici.

„Už se tady píše, že udělá pro získání Jiráčka a Pilaře všechno,“ hlásí záložník Jan Morávek, kterého současný kouč Wolfsburgu vedl po jeho přestupu do Schalke. I když jemu se pod Magathovým dohledem nedařilo trvale prosadit do sestavy, u plzeňských hráčů může podle něj nastat příznivější vývoj. „Vůle pracovat pro mančaft je pro něj hodně důležitá. Všichni musí útočit a hlavně bránit. To všechno kluci splňují,“ odhadl.

Za vším hledej asistenta

Shodný názor má také Jan Šimůnek. Obránce Kaiserslauternu zažil, jak vypadá Magathův dohled, ve Wolfsburgu po svém přestupu ze Sparty. „Jiráček i Pilař by se mu určitě hodili. Oba jsou hladoví a bojovní a to se Magathovi líbí.“

Za zájmem Wolfsburgu o české fotbalisty mohou stát rady Magathova asistenta Bernda Hollerbacha. „Hodně často se jezdí dívat do Česka na fotbal a Magath na jeho názory dá,“ prozradil Šimůnek možné pozadí současných námluv.

Mohlo by vás zajímat