1. května 2008 22:45 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Petrohrad vypráskal Bayern

Kanonýr Zenitu Pogrebňak střílí svou první branku.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kanonýr Zenitu Pogrebňak střílí svou první branku. | foto: ČTK

PETROHRAD/FLORENCIE Fotbalisté Zenitu Petrohrad se stali prvními finalisty Poháru UEFA. Ruští šampioni, v jejichž sestavě chyběl distancovaný český obránce Radek Šírl, dnes v odvetě semifinále na svém hřišti rozdrtili Bayern 4:0 a po remíze 1:1 z Mnichova se poprvé v historii klubu mohou těšit na finálový duel, který 14. května hostí Manchester.

Bayern v Petrohradu tvrdě narazil a ze hry je tak dosavadní největší favorit na vítězství. Bayernu, vítězi Poháru UEFA z roku 1996, v poločase nebyla nic platná ani hvězda týmu Luca Toni. Naopak Zenit pokračoval ve svém koncertu a ani v nejmenším nepřipomínal mužstvo, které v prvních šesti zápasech ruské ligy dosáhlo na jediné vítězství.

To druhé semifinále bylo na góly vyrazně chudší. Dnešní zápas stejně jako ten první skončil 0:0 a přišlo na řadu prodloužení. Ani v něm nebyl nikdo schopen rozvlnit síť. Pevnější nervy při penaltách pak měli hráči hostujícího Glasgow Rangers, což znamená, že nedojde k souboji českých hráčů.

Výsledky:

Zenit Petrohrad - Bayern Mnichov 4:0 (2:0)

Branky: 4. a 73. Pogrebňak, 39. Zyrjanov, 54. Fajzulin. Rozhodčí: Övrebö - Holen, Randen (všichni Nor.). ŽK: Pogrebňak - Toni, Lell. První zápas 1:1, postupuje Petrohrad.

FC Fiorentina - Glasgow Rangers 0:1 po penaltách (3:4)
Rozhodčí: De Bleeckere - Hermans, Verstraeten (všichni Belg.). ŽK: Ujfaluši - Thompson, Weir, Cousin, ČK: Cousin (Rangers). První zápas: 0:0. Postupuje Glasgow