1. května 2011 19:50 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Petrouš: Vítězství bychom vyměnili za stabilní Slavii

Michal Petrouš. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Petrouš. | foto: ČTK

PRAHA Záchranu v lize už mají fotbalisté Slavie jistou, jedinou odměnou je jim potlesk diváků. Také trenér Michal Petrouš po vítězství 3:0 nad Ústím čeká, jestli snaha jeho týmu nebyla zbytečná a v příštím týdnu se konečně potvrdí, zda klub od krachu zachrání nový majitel.

Jak moc vás těší, že jste potvrdili záchranu v předstihu?
Po remíze s Brnem na začátku jarní části jsem kluky upozorňoval, že to může být těžké a můžeme hrát o udržení do posledního kola. Takže jsme spokojení, že jsme to zvládli dřív. Stejně bychom ale vyměnili poslední výsledek za to, aby už byla Slavia stabilizovaná.

Nový majitel by měl vyjít z anonymity v pondělí. Víte už o něm něco víc?
Náznaky máme pozitivní, ale nic konkrétního. Musíme věřit, že Slavia bude žít dál a znovu se nastartuje. Nějaký kus práce se tu udělalo a byla by škoda, kdyby se to zahodilo - i pro celý český fotbal.

Stále také platí, že hráčům nedorazili od ledna žádné výplaty?
Výplaty jsou na cestě, jen nevíme kde. Takže stále bez výplat.

Slavia - Ústí.

Jak by se projevilo na náladě hráčů, kdyby se následující týden nic zásadního nestalo a Slavia nezískala ani licenci?
Na to nedokážu dopředu odpovědět. Věřím ale, že všechno bude splněno.

Máte za současné situace motivaci pro úspěch v domácím poháru, ve kterém vás čeká ve čtvrtek první semifinálový souboj s Olomoucí?
Určitě. Kluci už vědí, že liga je jistá, což je může uklidnit - a většina z nich pohár nevyhrála, to je bude hnát dopředu. Ne každý podobného úspěchu přeci v kariéře dosáhne.