22. dubna 2008 23:18 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Pienaar zůstane v Evertonu

Pienaar (vlevo) v dresu Evertonu.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pienaar (vlevo) v dresu Evertonu. | foto: AFP

LIVERPOOL Jihoafrický fotbalista Steven Pienaar bude oblékat barvy Evertonu i v příštích sezonách. Šestadvacetiletý záložník hostující v Anglii z Dortmundu se rozhodl své působení změnit na trvalý přestup.

 S Evertonem dnes podepsal tříletou smlouvu, přičemž klub za jeho
přestup zaplatí 2,05 milionu liber (asi 64 milionů korun).


Pienaar měl opci ve smlouvě od začátku hostování a už se zdálo, že jej Everton nedokáže získat, i když hráč opakovaně klub k transakci vyzval. Vzápětí začal podle BBC signalizovat zájem Arsenal, Newcastle či španělská Valencia. Dnes se ale situace obrátila.


"Právě on naši hru hodně pozvedl," vysvětlil trvalé angažování Pienaara trenér pátého celku Premier League David Moyes. Pienaar letos nescházel ani v jednom ligovém zápase Evertonu a dal dvě branky.

ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…