Středa 7. prosince 2022, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pilař opustí Plzeň a zamíří do Wolfsburgu

Sport

  16:02
PRAHA - Fotbalový reprezentant Václav Pilař se dohodl na přestupu do bundesligového Wolfsburgu. ČTK to řekl hráčův manažer Jiří Stejskal s tím, že Pilařův kontrakt začne platit 1. ledna. Vedení Plzně, kde je Pilař na ročním hostování z Hradce Králové, o tom prý nic neví a reagovalo tak, že třiadvacetiletého záložníka nenominovalo k dnešnímu utkání v Příbrami. Informoval o tom server iSport.cz.

Plzeň - Barcelona (Pilař) foto: ČTK

"Václav podepsal dohodu s Wolfsburgem v pátek večer, jednání byla vedena i se souhlasem Hradce, kterému hráč stále patří," řekl Stejskal. Událost zřejmě hodně pobouřila vedení plzeňského klubu, kde Pilař od léta hostuje a v jehož dresu se blýskl povedenými výkony i v Lize mistrů. Získal si také místo v základní sestavě reprezentace, které pomohl k postupu na Euro také gólem v prvním barážovém utkání proti Černé Hoře.

Západočeši dnes Pilaře nenominovali k odpolednímu utkání v Příbrami. Podle generálního manažera Adolfa Šádka to však neznamená, že by hráč byl vyřazen z kádru. "Pouze s ním nepočítáme pro dnešní zápas s Příbramí, jelikož není na zápas mentálně připraven. To, co se v posledních dnech kolem něj děje v souvislosti s možným přestupem, mu nedovoluje se plně koncentrovat na fotbal," řekl ČTK Šádek.

ČTĚTE TAKÉ

Plzeň se podle něj během podzimu s Pilařem několikrát snažila dohodnout na tom, aby se stal kmenovým hráčem Viktorie, ale fotbalista se Stejskalem prý na nabídky nereflektovali. "Z jejich strany není odezva. Takhle se fotbal nedělá. Agent plete Pilařovi hlavu a snaží se dělat zákulisní tahy tak, aby mohl odejít už v zimě," prohlásil Šádek. "Čekáme, až s námi někdo začne vést seriózní jednání. S Vaškem dál počítáme a máme zájem na tom, aby zůstal," dodal.

Plzeň by ráda z Pilařova přestupu také ekonomicky profitovala, ale protože v jejím týmu záložník "jen" hostuje, její naděje jsou v tuto chvíli mizivé. Wolfsburg podle zákulisních informací pošle do Hradce asi 1,5 milionu eur (asi 38 milionů korun).

Václav Pilař se raduje z gólu
Václav Pilař (vlevo) v souboji s Miloradem Pekovičem

Václav Pilař se objevil i v reprzenetačním dresu a v baráží proti Černé hoře zaznamenal branku

Když Plzeň v létě Pilaře získala dočasně do svých služeb, uzavřela s Hradcem opci o tom, že bude mít na hráče předkupní právo. Podle informací ČTK však už takovou dohodu neuzavřela se samotným Pilařem, který se nyní podle svého manažera Stejskala mohl svobodně rozhodnout, kam zamíří.

"Václav absolutně žádné předpisy neporušil, směrem k Plzni nebyl ničím vázaný. A přestup do Wolfsburgu jsme dělali i s mandátem Hradce Králové. Plzeň je teď uražená, chce, aby Václav smlouvu s Wolfsburgem roztrhal a nabídli svoji. Ale Václav se rozhodl pro Wolfsburg," uvedl Stejskal. Reakci Plzně prý nechápe. "Když se dozvěděli, že Václav podepsal, dali mu sporttester a řekli, ať jde běhat do lesa. Chovají se k němu jako prasata," prohlásil Stejskal.

Podle něj začne Pilařova smlouva s Wolfsburgem na 3,5 roku platit 1. ledna příštího roku. Plzeň však hráče nemusí uvolnit, protože až do konce letošní sezony v jejím týmu fotbalista hostuje. "Wolfsburg udělal gesto a na Václava klidně počká do 1. července, na což také v dodatku smlouvy pamatuje," dodal Stejskal.

Plzeň dnes bez Pilaře prohrála v Příbrami, ale kouč Pavel Vrba odmítl spekulovat, zda se absence jednoho z klíčových hráčů na nezdaru podepsala. "Nebudu řešit, jak moc chyběl, nebo ne, ale také je nesmysl svalovat porážku na to, že Pilař nehrál. Prohráli jsme si to vlastní neaktivitou hlavně v prvním poločase. Příbram vyhrála zaslouženě," uvedl Vrba.

Pilaře nenasadil do zápasu po domluvě s vedením klubu. Plzeňské prý zaskočilo, když se od hráče dozvěděli, že v bundesligovém týmu podepsal smlouvu s platností od prvního ledna příštího roku. "Přitom si myslím, že to nemůže být oznámeno jen tak... Teď ale musíme hledat řešení, jiné varianty a být připraveni na to, jestli v Plzni opravdu od ledna nebude hrát. Teď to pořád ale beru jako otevřenou věc, rozhodnutého podle mě není nic," dodal Vrba.

Autor:

Mohlo by vás zajímat