Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Je Platini obviněný, nebo svědek? Podle vyšetřovatelů něco mezi

Sport

  21:33
CURYCH - Prezident UEFA Michel Platini je v korupčním skandálu FIFA něco mezi svědkem a obviněným. Uvedl to švýcarský generální prokurátor Michael Lauber, jehož úřad případ týkající se podezřelé platby Platinimu od FIFA vyšetřuje. Bývalý vynikající francouzský fotbalista oznámil, že nadále počítá se svou kandidaturou na funkci šéfa FIFA.

Prezident UEFA Michel Platini. foto: Reuters

„Nepozvali jsme si pana Platiniho k výslechu jako svědka, to není pravda. Vyšetřujeme ho jako člověka mezi svědkem a obviněnou osobou,“ řekl Lauber.

„Neřeknu, zda jsem byl s jeho výpovědí spokojen nebo ne, protože bych tím mohl ohrozit vyšetřování,“ dodal.

Platini v pátek vypovídal v případu podezřelé částky dvou milionů švýcarských franků, kterou dostal v roce 2011 od FIFA.

Jak současný šéf světové federace Sepp Blatter, jenž v případu figuruje jako obviněný, tak Platini vypověděli, že se jednalo o část platby za jeho práci pro světovou federaci z let 1999 až 2002. Platini byl v té době Blatterovým poradcem.

Lauber nevyloučil, že v rámci vyšetřování nechá prohledat sídlo UEFA v Nyonu. „Pokud budu mít dostatek důvodů, abych tam šel, tak to nemůžu vyloučit. Udělám cokoliv, abych odhalil skutečnou pravdu,“ řekl.

Platini, jenž od roku 2007 vede evropskou fotbalovou unii UEFA, se stal následně z Blatterova spojence jeho kritikem.

Poté, co dlouholetý šéf FIFA dal svou funkci k dispozici, uvedl Platini, že se bude při únorových volbách o pozici šéfa světového fotbalu ucházet.

A nehodlá na svém plánu měnit nic ani nyní, kdy se jeho jméno objevuje v korupční aféře. „Stále jsem přesvědčen, že budu kandidovat na prezidentskou funkci ve FIFA. O mé bezúhonnosti není pochyb,“ řekl Platini agentuře AFP.

Kromě něj kandidaturu oficiálně oznámili také někdejší viceprezident FIFA Korejec Čong Mong-jun a jordánský princ Alí bin Husajn, který před čtyřmi měsíci v souboji s Blatterem neuspěl.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...

Mohlo by vás zajímat