Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bystroň dopoval. Teď mu chce Plzeň podat 'pomocnou' ruku

Sport

  11:43
PLZEŇ/PRAHA - Byl pilířem plzeňské obrany, na kterou narážely útočné akce evropských velkoklubů. Jenže o fotbal rázem přišel. David Bystroň měl koncem roku 2011 pozitivní dopingový test a od UEFA dostal dvouletý zákaz činnosti. Začátkem ledna mu trest vyprší a téměř v jednatřiceti letech se chystá na návrat do velkého fotbalu. A Plzeň mu chce dát druhou šanci.

David Bystroň (vpravo) a Martin Fillo opouštějí trávník stadionu v Barceloně foto: Reuters

"S Davidem je klub ve spojení a výhledově řešíme jeho zapojení do tréninkového procesu po uplynutí trestu. Zatím je to v rovině komunikace zúčastněných stran, ale klub by mu chtěl podat 'pomocnou' ruku," prozradil v pátek serveru Lidovky.cz mluvčí Plzně Pavel Pillár.

Redakci se samotného hráče nepodařilo zkontaktovat. Mluvil s ním ale krátce server iSport.cz, který Bystroně o víkendu potkal na amatérském turnaji. "Čtvrtého nastupuju v Plzni, do třicátého s nimi budu makat a uvidí se. Chtěl bych se vrátit do mužstva, to je moje priorita. Mám i jiné nabídky, ale pokud by mi nevyšla Viktorka, půjdu Baníku," řekl.

Vztah k Viktorii i povaha. I to jsou důvody, proč Plzeň s Bystroněm jedná. "David je hráč, který už v Plzni něco odehrál a stačili jsme ho poznat i po lidské stránce. Po celou dobu jeho trestu byl s klubem ve spojení. Byl i občasným návštěvníkem našich utkání a připojoval se k fanouškům v kotli. S nimi jel vlakem i jako obyčejný fanda do Chórzowa (kde loni Viktoria odehrála 3. předkolo Evropské ligy - pozn red.). Vztah ke klubu si udržel a pokud budou splněny všechny podmínky z naší strany, tak si myslíme, že by měl dostat druhou šanci, aby se popral o návrat do profesionálního fotbalu," dodal Pillár.

Před trestem byl Bystroň důležitým mužem Plzeňské obrany, po něm s ním však klub rozvázal smlouvu. Chtěl mu nabídnout možnost tréninků s týmem, to by však bylo v rozporu s pravidly UEFA.

"Nic jsem si nevzal."

A co Bystroň užil? Spekuluje se, že extázi či kokain. "Nic jsem si nevzal - to je vše, co k tomu chci říci. Už se k tomu nechci vracet, chci se dívat dopředu. Byl jsem před tím odběrem na jedněch narozeninách a na jedné diskotéce a nedával si pozor na pití. Ale opravdu už o tom nechci spekulovat," řekl loni v létě iDnes.cz.

Klub zakázanou látku, jež Bystroň měl v těle, nechtěl specifikovat. "Víme, o jakou látku jde, ale z důvodu citlivosti dané informace přenecháváme toto rozhodnutí na Davidovi," uvedl v tiskovém prohlášení Adolf Šádek, generální manažer Viktorie.

Minulost je však zapomenuta. A schyluje se k velkému návratu.

Mohlo by vás zajímat