16. prosince 2011 8:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Plzeň chce v Evropské lize Besiktas. Kvůli pomstě

Plzeň - AC Milán (Petržela) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plzeň - AC Milán (Petržela) | foto: ČTK

PRAHA Kdyby si mohli sami vybrat soupeře, prst fotbalistů Plzně by se nezastavil u jedné z přijatelných variant. Metalist Charkov nebo Standard Lutych? Ne, český mistr si do prvního jarního kola vyřazovací fáze Evropské ligy přeje z šestnácti nasazených týmů velkoklub typu Valencie, Atlética Madrid, Manchesteru United či City.

Jedině tak fanouškům vynahradí podzimní cestování do pražského Edenu na zápasy Ligy mistrů. Teď se totiž s největší pravděpodobností představí v pravém domově.

Jenže rivala jim určí dnešní los ve švýcarském Nyonu. A protože Západočeši uhráli v Champions League nejméně bodů ze všech týmů, které v tabulkách skupin skončily na třetích místech, objeví se jejich znak mezi nenasazenými. Hrozí jim tak velká škála soupeřů od přijatelných až po ty zdaleka nejnebezpečnější.

INFOGRAFIKA:

Grafika: Možní soupeři Plzně v EL.

Plzeňští ale stejně nehledají jednoduchou možnost. Naopak doufají, že otevření zrekonstruovaného stadionu ve Štruncových sadech obohatí 16. nebo 23. února slavný host s podobně zvučným jménem, jako měla Barcelona, kterou museli vítat v dočasném azylu.

"Pokud jde o los, chci nejatraktivnější tým, jaký v osudí bude. Ať první zápas na převlečeném stadionu stojí za to," netajil se kapitán Pavel Horváth po týden staré remíze 2:2 s AC Milán, která znamenala jistotu třetího místa v tabulce, a tudíž i postup do Evropské ligy.

"Příjezd velkoklubu a jeho příznivců by neznamenal satisfakci jen pro naše fanoušky, ale také pro hotely, restaurace a ostatní podniky ve městě, které by na tom vydělaly," přidal se i majitel Viktorie Tomáš Paclík. On sám by si však přál trochu jiného soupeře. Pořád ještě nezapomněl na loňské vyřazení ve 3. předkole Evropské ligy od tureckého Besiktase Istanbul.

Vrba neodejde, věří Paclík

Tým reprezentačního obránce Tomáše Sivoka tehdy vyřadil Plzeň, která ho na vlastním hřišti pořádně potrápila, a kdyby proměnila všechny své šance, měla na víc než na remízu 1:1. "Ještě jsem na to nezapomněl. Byli jsme lepší a teď můžeme mít jedinečnou šanci to Besiktasi vrátit. Jsme mnohem zkušenější než tehdy. Navíc mě láká skvělá atmosféra, kterou umí fanoušci v Istanbulu vytvořit," přiznal Paclík.

Už teď je téměř jisté, že se jarní zápas evropských pohárů nebude týkat záložníka Petra Jiráčka. Velká opora týmu míří do bundesligového Wolfsburgu. "S tím jsem se už smířil, zbývá dořešit jen formality," pravil Paclík. Už má vytipované hráče, kteří by mohli Jiráčka nahradit. Zatím je však neoslovil.

Nehodlá se ale smířit s tím, že by odešel také trenér Pavel Vrba. Údajně ho na reprezentační lavičku láká slovenský svaz. Včera se navíc v polských médiích objevila informace, že se zajímá také Wisla Krakov. Nabízí Vrbovi třikrát vyšší plat, než má nyní, kdy si prý vydělá 2,6 milionů korun ročně. "To jsou jen spekulace. Nedokážu si představit, že by Pavel Vrba nevedl tým i na jaře, pořád má u nás platnou smlouvu," odmítal to Paclík.

AURES Holdings a.s.
PRACOVNÍK PÉČE O VOZY - ZLÍN

AURES Holdings a.s.
Zlínský kraj
nabízený plat: 21 000 - 23 000 Kč