Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Plzeň nadchla plný stadion. Hradec porazila 3:0

19:24
PLZEŇ - Fotbalisté plzeňské Viktorie zahájili nový ročník nevyšší soutěže přesvědčivou výhrou 3:0 nad Hradcem Králové. Třetí tým minulé sezony zvítězil díky brankám Daniela Koláře, Marka Bakoše a vlastní brance Jiřího Poděbradského. Jasný triumf Plzně sledoval plný stadion, do Štruncových sadů dorazilo přes deset tisícovek diváků. Na hradecké lavičce nevyšla premiéra novému trenérovi Jiřímu Plíškovi.

Radost hráčů Plzně z úvodního gólu utkání, který vstřelil Daniel Kolář (druhý zleva) foto: ČTK

Zatímco v minulých dvou sezonách Hradec při návratu do ligy první utkání sezony vždy vyhrál, dnes Východočeši proti suverénní Viktorii mnoho šancí na úspěch neměli a prohráli s ní popáté za sebou. Západočeši navíc v součtu s loňskou sezonou neinkasovali již v osmém utkání za sebou a plzeňští brankáři jsou nepřekonáni už 726 minut.

Plzeň - Hradec 3:0

Branky: 35. Kolář, 68. Bakoš., 77. vlastní Poděbradský. Rozhodčí: Franěk - Filípek, Mencl. ŽK: Horváth - Harba. Diváci: 10310.

Plzeň: Bolek - Rajtoral, Ševinský, Procházka, Limberský - Horváth, Darida - Fillo Kolář (83. Hanousek), Malakjan (46. Ďuriš) - Bakoš (75. Hora). Trenér: Vrba.

Hradec Králové: Lindr - Holeš, Hochmeister, Fukal, Poděbradský - Strnad, Šisler (78. Pávek) - Štěpán, Harba, Zelený (80. Voltr) - Dvořák (71. Uškovič). Trenér: Plíšek.

Plzeň i dnes vsadila na tradiční kombinační fotbal, ale Hradec dokázal v kompaktním obranném bloku dlouho odolávat. Svěřenci domácího kouče Vrby tak během první půlhodiny hrozili pouze ze standardních situací. Jednu z nich sice ve 35. minutě hosté odvrátili, ale po následném centru Daridy zblízka hlavou lehce skóroval Kolář. Pak střelou z voleje neuspěl bek Limberský. A třetí plzeňský reprezentant Darida vzápětí po individuální akci trefil tyč.

V útoku se ale připomněl i Hradec: Dvořákovi po centru Holeše chyběl jen krok k možná gólové střele. Hosté po poločase otevírali hru ve snaze vyrovnat, což domácím svědčilo. Útočník Bakoš z úhlu minulou odkrytou branku, Kolář rychlý kontr pokazil ukvapenou střelou a Horvátha vychytal Lindr.

Klid Plzni dal až v 68. minutě její loňský nejlepší střelec Bakoš, který po přečíslení hostující obrany lehce doklepl do sítě přihrávku Procházky.

Bakoš se proti Hradci prosadil už ve čtvrtém utkání za sebou. Domácí pak už hráli hlavně na krásu a třináct minut před koncem zaplněný stadion nechtěně rozjásal hradecký Poděbradský, který tečoval míč do vlastní branky.

Plzeňští fanoušci si zápas užívali i při mexických vlnách.

Další nedělní výsledek 1. fotbalové ligy

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)
Branka
: 50. Mahmutovič. Rozhodčí: Adámek - Gallo, Hájek. ŽK: Ljevakovič, Matula, Ježdík - Magera. ČK: 69. Ljevakovič - 90. Magera. Diváci: 4780.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Lukáš, Rosa, Chovanec - Ljevakovič, Matula - Čajič (90.+1 Jablonský), Vachoušek, Vůch (74. Ježdík) - Mahmutovič (78. Melunovič). Trenér: Přerost.

M. Boleslav: Miller - Bořil, Johana, Rolko, Šírl (62. Kysela) - Mareš, Kúdela, Ščuk, Sivrič (82. Synek) - Magera - Ondřejka (62. Nešpor). Trenér: Koubek.