Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Plzeň počítá miliony. Získala jich už přes 320 a těší se na další

Sport

  12:45
PLZEŇ - Postup fotbalové Viktorie Plzeň do jarní fáze Evropské ligy je zajímavý nejen ze sportovního hlediska. Západočeský klub díky němu už vydělal v přepočtu přes 320 milionů korun. To je nový český rekord.

Radost fotbalistů Plzně do jarní fáze Evropské ligy foto: ČTK

Přesně jde o 326,7 milionu korun (viz box). A ještě to není konečná částka. Další peníze totiž Plzeň může vydělat na jaře v Evropské lize. Nezanedbatelné jsou také příjmy ze vstupenek či případných prodejů hráčů do zahraničí.

PŘÍJMY PLZNĚ

Kolik letos vydělala v evropských pohárech

Play-off:
2,1 milionu eur
Základní skupina:
8,6 milionu eur
Výhra nad CSKA:
1 milion eur
Postup do EL:
200 tisíc eur
CELKEM:
11,9 milionu eur
(326,7 milionu korun)

Plzeň pošle část prémií (řádově desítky procent) hráčům a realizačnímu týmu. Tak to fungovalo i v předchozích úspěšných letech.

Pokračuje tak "bohaté" plzeňské období. Necelých 280 milionů korun klub vydělal už před dvěma lety při své premiérové účasti v Lize mistrů. Dalších skoro 90 milionů přidal loni za vystoupení v Evropské lize.

Však je to také znát na sebevědomí Plzně třeba na přestupovém trhu, kde patří k nejdravějším českým zástupcům. Stačí se podívat na transfery z poslední doby - za Stanislava Tecla, Martina Pospíšila a Tomáše Hořavu zaplatila v součtu přibližně 45 milionů korun.

Letošní příjmy chce vedení klubu využít na vybudování vyhřívaného trávníku na tréninkovém hřišti v Luční ulici (počítá se s ním pro příští zimní přestávku) či dostavbu stadionu.

Autor:

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...