14. ledna 2019 15:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Plzeň podporuje Nadaci pro transplantace kostní dřeně. Přispěly ji Barcelona, Manchester či Juventus

I dres Realu Madrid je v aukci vedení fotbalové Plzně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy I dres Realu Madrid je v aukci vedení fotbalové Plzně. | foto: Reuters

PRAHA Juventus, Paris Saint-Germain, Manchester United, Real Madrid, Barcelona nebo Inter Milán... Dresy těchto a mnoha dalších klubů sesbíralo vedení fotbalistů Plzně, aby v rámci následné aukce podpořilo Nadaci pro transplantace kostní dřeně. Speciální viktoriánská aukce bude ukončena v úterý.

Většina dresů v aukci je navíc podepsaná buď konkrétním hráčem, nebo několika hráči A-týmu. 

Aukci se rozhodl na konci prosince podpořit také fanoušek Jan Sláma, který věnoval podepsané dresy týmů, s nimiž se Viktoria utkala během skupinové fáze UEFA Champions League v roce 2013, tedy Bayernu Mnichov, Manchesteru City a CSKA Moskva.

Součástí aukce na podporu NTKD jsou i originální hrané dresy hráčů Viktorie Plzeň ze zápasů v Moskvě či z dvojutkání s Realem Madrid, samozřejmě rovněž podepsané.

Liga mistrů Real Madrid vs. Plzeň: Michael Krmenčík v souboji s Nachem.
Milan Havel v utkání s Realem Madrid.

Aukce bude ukončena 15. ledna 2019 a výtěžek půjde na propagaci a podporu Nadace pro transplantace kostní dřeně. Celou dobu běží na adrese fcviktoria.sportovniaukce.cz.

K minulému týdnu bylo v aukci vytěženo již necelých 260 tisíc korun!

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz