Plzeň pouze remizovala s Teplicemi, Slavia může jít po výhře v derby do čela

17:10aktualizováno  22:10
PRAHA/LIBEREC - Fotbalisté Plzně ve 22. kole první ligy remizovali doma s Teplicemi 2:2 a na čele tabulky mají náskok jen dvou bodů před druhou Slavií, která má k dobru derby se Spartou.

Duel Teplic s Plzní, který skončil remízou 2:2. foto: MAFRA

Obhájce titulu navíc prohrával se Severočechy už 0:2 po trefách Marka Červenky a Jana Vošahlíka, ale v posledních šesti minutách vybojoval alespoň bod góly Tomáše Hořavy a Marka Bakoše. Plzeň však přišla o domácí sérii osmi výher v řadě.

V sestavě Plzně nastoupil poprvé od začátku slovenský záložník Chrien, který v útoku doplňoval Bakoše, zatímco reprezentant Krmenčík zůstal jen mezi náhradníky. Tento tah však trenérovi Pivarníkovi úplně nevyšel a Plzni se v ofenzivě příliš nedařilo.

Utkání 22. kola první fotbalové ligy: Slovan Liberec - Karviná. Trenér Liberce...
Utkání 22. kola první fotbalové ligy: Slovan Liberec - Karviná. Milan Baroš z...

Viktoria sice měla převahu a kombinovala, ale ve finální fázi to nebylo ono. Chriena neposlouchal míč, Bakoš zas v největší šanci první půle netrefil v dobré pozici míč, který v klidu sebral hostující gólman.

Na domácí kopačky se začala snášet nervozita a Teplice získávaly půdu pod nohama. Aktivní obranou nutily domácí k chybám v rozehrávce a následně podnikaly velmi dobré kontry. Kolmými útoky se Tepličtí dostávali do přečíslení a obránci Plzně museli několikrát na poslední chvíli zachraňovat jako Hejda, který ve skluzu odkopával přihrávku Nivalda před prázdnou branku. Horovi předtím zabránil v zakončení brankář Kozáčik.

22. kolo první fotbalové ligy

Slovan Liberec - MFK Karviná 2:0 (1:0)

Branky: 14. Bartl, 69. Potočný. Rozhodčí: Pechanec - Nádvorník, Vlček. ŽK: Potočný - Košťál. Diváci: 3590.

1. FK Příbram - Bohemians Praha 1905 1:0 (0:0)

Branka: 68. T. Pilík. Rozhodčí: Marek - Myška, Antoníček. ŽK: Krameš, Divíšek, T. Pilík, Ayong - Krch.

Fastav Zlín - FC Hradec Králové 1:3 (1:2)

Branky: 13. Beauguel - 9. M. Černý, 36. P. Černý, 69. Hůlka. Rozhodčí: Machálek - Wilczek, Koval. ŽK: Traoré - Krátký. Diváci: 4011.

Vysočina Jihlava - 1. FC Slovácko 0:0

Rozhodčí: Proske - Pochylý, Kubec. ŽK: Urdinov - Reinberk, Daníček. Diváci: 2235.

Viktoria Plzeň - FK Teplice 2:2 (0:0)

Branky: 84. Hořava z pen., 88. Bakoš - 49. Červenka, 82. Vošahlík. Rozhodčí: Julínek - Pelikán, Hájek. ŽK: Hubník, Bakoš, Krmenčík, Limberský - Jeřábek, Vondrášek, Chudý, Vošahlík. Diváci: 10.415.

Hned v úvodu druhé půle už ale hosté z brejku udeřili a to po kuriózní situaci. Kopic přenechával rozehrávku rohového kopu Zemanovi, přitom ale ťukl do míče. jelikož se míč pohnul, asistent sudího to správně posoudil jako rozehrávku a pustil pozorného Kroba do protiútoku do nepřipravené plzeňské obrany. Krob pak našel Červenku, který zblízka napálil míč do sítě.

V 62.minutě se Plzeň hlasitě domáhala pokutového kopu za souboje Hubníka s Ljevakovičem. Plzeň si vytvořila velký tlak, ale teplická obrana odolávala, i když si Šušnjar dal málem vlastní gól. Míč však k jeho štěstí skončil jen na horní síti.

Teplice byly zamčené na své půlce, ale když už se v 82. minutě dostaly do útoku, předvedly další parádní akci. Aktivní Krob předvedl překvapivý náběh do vápna, který domácí nezachytili a po kolmé přihrávce ideálně našel Vošahlíka, který neměl problém vstřelit svůj první ligový gól od října 2014.

Plzeň se však ještě nadechla k podobnému obratu, jako v minulém utkání v Karviné. Pomohlo jí, že hned záhy Soungole fauloval Bakoše v pokutovém území a Hořava z penalty snížil. Domácí ucítili šanci a vrhli vše do útoku. Krmenčík ještě srovnání odmítl, ale Bakoš se tvrdou střelou zařídil pro mistra alespoň remízu.

Příbram ještě záchranu nevzdala

Z pásma ohrožení sestupem uniká Liberec, který porazil doma 2:0 Karvinou. Domácí poslal do vedení ve čtrnácté minutě jejich nejlepší střelec Daniel Bartl a pojistku přidal v polovině druhé půle Roman Potočný. Pro Slovan šlo o teprve druhou výhrou z posledních dvanácti kol, nováček z Karviné po předešlé porážce s Plzní podruhé za sebou nebodoval.

Další klíčový záchranářský duel zvládli fotbalisté poslední Příbrami, kteří doma porazili 1:0 Bohemians 1905 gólem Tomáše Pilíka z přímého kopu. Na čtrnáctou příčku ale Středočeši stále ztrácí šest bodů. Situace se stále více komplikuje pro Bohemians, kteří už mají na Příbram náskok také šest bodů a na předposlední Jihlavu dokonce jen čtyři body.

Zvítězil také čtrnáctý Hradec, který porazil Zlín na jeho půdě 3:1 a naplno bodovali poprvé po sedmi zápasech. Východočeský nováček zůstal v tabulce čtrnáctý a předposlední Jihlavě se vzdálil na čtyři body. Pátý Zlín prodloužil sérii bez výhry na osm utkání.

Jihlavští totiž pouze remizovali 0:0 se Slováckem. Domácí Vysočina sice po třech zápasech dokázala bodovat, paradoxně se ale její ztráta na příčky znamenající záchranu po sobotě zvýšila. Slovácko v šestém utkání za sebou neprohrálo, ale popáté z toho remizovalo.