18. prosince 2012 9:30 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Plzeň prý Jihlavě nabídla 20 milionů, chce kanonýra Tecla

Jihlava - Sparta Praha. Zleva Stanislav Tecl z Jihlavy a Mario Holek ze Sparty | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jihlava - Sparta Praha. Zleva Stanislav Tecl z Jihlavy a Mario Holek ze Sparty | foto: ČTK

PRAHA Stanislav Tecl může zažít raketový vzestup. Po jihlavském útočníkovi touží Plzeň, která za něj údajně nabídla dvacet milionů korun.

"Částka, kterou za Tecla nabízíme, je maximem toho, co jsem ochoten za českého hráče zaplatit. Jsem přesvědčený, že ani ze západní Evropy by v současnosti nepřišla lepší nabídka," prohlásil plzeňský majitel Tomáš Paclík.

Očima hráčského agenta

Ondrej Chovanec, Chovanec Sport Agency

"Myslím si, že v zimě budou nakupovat Sparta a Plzeň. Možná Jablonec, možná Slavia. Sparta v posledních letech za hráče moc peněz dávat nechce, nadstandardní částky platí Plzeň, což je dobré i pro malé kluby. Jeden takový přestup by mohl být jihlavský Tecl, je to opravdu dobrý hráč, na podzim dával spoustu gólů.

Jaká by mohla být jeho cena? Vždycky je to otázka nabídky a poptávky. Když klub hráče hodně chce, nebo se o něj strhne bitva, tak se ta částka může vyšponovat. Nedá se říct, že je to deset, patnáct, dvacet milionů korun. Já říkám, když některý z českých klubů dá deset, je to super, klobouk dolů. Když někdo zaplatí patnáct, je to paráda.

My máme z ciziny nabídky na Vláďu Daridu z Plzně a Pepu Hušbauera ze Sparty. Mluvím s konkrétními zájemci, ale zatím nedošlo na jednání na úrovni klubů. Naráží se na to, že ti zájemci nejsou ochotni dát peníze, které české kluby za tyto hráče požadují.

Řeknu to obecně, když někdo chce pět milionů eur za hráče z české ligy, tak je to pro zahraniční kluby hodně peněz. Česká liga nemá v Evropě takovou pozici, aby takové částky někdo dával. To by se musel nadchnout a toho hráče opravdu hodně chtít. Velkokluby, které by to daly, nakupují hráče prověřené kvalitními soutěžemi.

Pro mě je ideální cesta Petra Čecha, nejdřív šel do průměrného Rennes, tam se prosadil a pak ho koupila Chelsea. Ta už ty peníze dá a je pak na českých klubech, jak mají smlouvy ošetřené dál, kolik tam mají procent z dalšího prodeje."

Nehodlal jakkoli komentovat částku dvacet milionů, ale podle podle zákulisních informací se právě o tolik peněz jedná.

Během zimní přestávky se navíc rýsují další zajímavé transfery. V nejbližších dnech by se měl kupříkladu dořešit přestup mladého univerzála Lukáše Váchy z Liberce do Sparty.

Hráč si se Spartou plácnul, teď se čeká, jestli se mezi sebou domluví kluby. Musí vyřešit, jak bude vysoké odstupné. Údajně jde o patnáct milionů. "Ve hře je také případná hráčská kompenzace," připustil sparťanský mluvčí Ondřej Kasík.

Co se děje v ligových klubech?

Plzeň. Ligový lídr poslal do Jihlavy oficiální nabídku na střelce Tecla. Klub sleduje mladého záložníka Egona Vůcha (Teplice) i svou bývalou hvězdu Milana Petrželu (Augsburg). V případě skvělé nabídky z ciziny by mohl odejít jeden z dvojice Vladimír Darida (klub si ho cení na 250 milionů korun) nebo František Rajtoral (50 milionů).

Jablonec. Na spadnutí je příchod Daniela Rossiho. Brazilský ofenzivní záložník skončil po pěti letech v Olomouci.

Sparta. Jen domluva klubů o odstupném schází k tomu, aby přišel univerzální záložník Lukáš Vácha z Liberce. V případě zajímavé nabídky by mohla pustit jednoho ze čtveřice: Kadlec, Krejčí, Kweuke či Hušbauer.

Olomouc. Kromě Rossiho z klubu odejde také bývalý reprezentant Marek Heinz. Sigma předčasně ukončila hostování stoperu Golbanovi z Lokomotivu Moskva, naopak sama oslovila slávistického vůdce Martina Latku.

Mladá Boleslav. Není vyloučené, že v klubu skončí kapitán Marek Kulič. Boleslav naopak stojí o to, aby zůstali dva zajímaví hosté z Plzně - Šírl s Fillem.

Brno. Stoper Josef Kaufman zamířil do Teplic, zato mladý sparťan Jakub Brabec by mohl prodloužit své hostování.

Liberec. Kariéru ukončil střelec Nezmar, na odchodu je Vácha, nejistá je budoucnost Štajnera. Trenér Šilhavý chce získat stopera.

Jihlava. Klub hledá spolehlivého stopera, najde ho v Plzni? Na jaře může vypomoci buď Ševinský, nebo Hejda.

Martin Latka oslavuje branku

Jaká je budoucnost Martina Latky? Obránce zatím smlouvu se Slavií neprodloužil.

Slavia. Skončili Frejlach, Cicman a Milutinovič, útočník Vlček řekl sbohem kariéře. Smlouvu zatím neprodloužil stoper Latka, který má údajně nabídku z Německa. Nové tváře? Někdejší talent Martin Fenin to nebude. Tak co argentinský střelec David Depetris, jenž končí v Trenčíně?

Hradec Králové. Klub si zřejmě z kazachtánského hostování stáhne stopera Jakuba Chlebouna, možný je i návrat Pavla Černého, který působil rovněž v Kazachstánu.

Teplice. Přišel stoper Kaufman, na testech je Smola z Chomutova. V klubu přestali počítat s kapitánem Petrem Lukášem.

České Budějovice. Budějovický dres už nebude oblékat Tomáš Řepka. Proslulý rebel dostal padáka.

Příbram. Ráda by zpátky získala Tomáše Frejlacha.

Adecco spol. s r.o.
Elektromechanik Ostrava Hrabová, přímo pod kmen

Adecco spol. s r.o.
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 30 000 - 37 000 Kč