Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Fotbalová Plzeň zahájila letní přípravu pod Vrbou. Ten trvá na zúžení kádru

Sport

  13:46aktualizováno  14:19
PLZEŇ/PRAHA - Po třech a půl letech dnes trenér Pavel Vrba vedl trénink Plzně. Na startu přípravy kádr Viktorie čítá 32 jmen, ale třiapadesátiletý kouč dál počítá s jeho výrazným zúžením. Do začátku soutěžní sezony chce vstoupit s dvacítkou hráčů do pole a třemi brankáři.

Pavel Vrba, staronový kouč fotbalové Plzně. foto: Ladislav Němec, MAFRA

Vrba skládá starou vítěznou partu. Do Plzně zlákal na dva roky záložníka Koláře

„Už jsem říkal na začátku při podpisu smlouvy, že chci kádr 20 hráčů a tři brankáře. To se nemění a to tak bude i v sezoně. Uvidíme, jestli budeme používat ještě některé mladé hráče. V dané chvíli jsou tu někteří hráči z juniorky, máme ještě šest reprezentantů mimo. Je to hodně a myslím, že 20 plus tři je ideální stav,“ řekl na tiskové konferenci Vrba. „Ti hráči, kteří jsou tady, jsou momentálně hráči Plzně. Nejsem schopen říct, kdo odejde. Může se stát komukoliv cokoliv. Dneska nemáme nikoho psaného pod čarou,“ přidal trenér.

Do Viktorie se vrátil po angažmá u české reprezentace a krátké štaci v ruské Machačkale. Od května už v klubu působil jako ‚pozorovatel‘ a tehdejšímu hlavnímu trenérovi Zdeňkovi Bečkovi a asistentovi Pavlu Horváthovi do práce nemluvil.

„Když jsem sem poprvé přišel (v roce 2008), ambice byly úplně jiné než teď. Všichni jsme snili o tom, aby se mužstvo stabilizovalo a každý druhý rok se nepadalo z první do druhé ligy. Atmosféra byla jinačí. Těší mě, co se tady podařilo za posledních deset let a jsem rád, že jsem součástí toho všeho,“ uvedl Vrba.

Ve druhém celku uplynulého ligového ročníku žádnou revoluci nechystá. „Chci navázat na výsledky, které momentálně Plzeň má. Budu rád, když se výsledkově budeme pohybovat tam, kde se Viktoria pohybovala v posledních sedmi letech. Z tohoto pohledu jsou cíle nastaveny jasně,“ prohlásil Vrba. „Každý trenér má svoje specifika, na co se soustředí víc a na co míň. Uvidíme, jestli se mi bude dařit moje myšlenky přenášet na hřiště. A jak nám to dlouho bude trvat,“ přidal.

Zatím plzeňský klub oznámil tři letní posily - dalšího navrátilce záložníka Daniela Koláře, útočníka Jakuba Řezníčka a chorvatského středopolaře Diega Živuliče.

„Za prvé jsme sháněli klasického defenzivního záložníka, což v Živuličovi máme. Hledali jsme jednoho hrotového útočníka, protože nevíme, co bude třeba s Krmenčíkem a zda bude dál hrát v Plzni. Někdy se může stát, že budeme hrát na víc útočníků a chceme minimálně tři klasické,“ vysvětlil Vrba.

David Limberský a Martin Zeman přijíždí na mopedu na první trénink pod...
Fotbalisté Plzně zahájili 15. června letní přípravu na novou sezonu. Na snímku...

„Dan Kolář má 31 let a měl by být teoreticky v tom nejlepším fotbalovém věku. Za Plzeň odehrál několik kvalitních sezon. Já furt Danovi věřím a ukáže čas, jestli to zvládne, nebo ne. Myslím, že do mužstva patří,“ přidal rodák z Přerova.

Plzeň pod ním během let 2008 až 2013 získala dva tituly a dvakrát si zahrála skupinu Ligy mistrů. Postup do pohárové Evropy bude i cílem letošního léta, západočeský tým začne ve třetím předkole LM jako nasazený.

„Určitě to bude z nemistrovské části těžší. Naším cílem je hrát skupinu, jestli to bude Champions League nebo Evropská liga, to uvidíme. Kdybychom nehráli skupinu, byli bychom zklamaní. Máme postupné cíle, abychom zase do Plzně přivedli atraktivní mužstva a fanoušci měli na co chodit,“ řekl Vrba.

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...