Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Slavia jen remizovala v Ostravě. Plzeň se vrací po výhře v Jablonci do čela tabulky

18:00aktualizováno  20:03
ostrava/praha - Fotbalisté mistrovské Slavie přišli ve druhém kole nejvyšší soutěže o první body, když na hřišti nováčka v Ostravě remizovali bez gólů. Pražané měli sice po větší část utkání územní převahu, ale jen minimum šancí. Nejblíže gólu byl ještě v první půli Tomáš Souček, ale trefil pouze tyč. Baník i Slavia si po druhém kole uchovali neporazitelnost.

Milan Baroš se raduje se spoluhráči ze zisku cenného bodu. foto: ČTK

Liga naruby. V čele je suverénní Sigma, na druhém místě Bohemians

Fotbalisté Plzně zvítězili v Jablonci brankou Tomáše Hájka z jedenácté minuty 1:0.

Viktoria si tak částečně spravila chuť po středeční porážce 1:4 s FCSB a vyřazení z kvalifikace Ligy mistrů a po vítězství 4:0 nad Duklou naplno bodovala i ve druhém duelu ligové sezony.

Naopak Jablonec v nejvyšší soutěži poprvé po šesti zápasech prohrál a má po dvou kolech jediný bod.

Milan Baroš slaví s fanoušky Baníku výhru.
Plzeň vs. Slavia (radost domácích)

Fotbalisté Jihlavy hráli se Slováckem nerozhodně 0:0 a připsali si první bod pod vedením nového trenéra Ivana Kopeckého.

Hosté i podruhé v novém ročníku získali jeden bod, když navázali na remízu 1:1 s Jabloncem.

Slavii znatelně chyběl Hušbauer

HET liga - 2. kolo:

Baník Ostrava - Slavia Praha 0:0
Rozhodčí:
Příhoda - Moláček, Koval. ŽK: Hlinka, Sus - Danny, Frydrych, Škoda. Diváci: 13.056.
Ostrava: Vašek - Breda, Šindelář, Pokorný, Granečný - Stáňa (59. De Azevedo), Hlinka, Hrubý, Sus - Poznar (73. J. Šašinka), Baroš (87. Panič).
Slavia: Laštůvka - Frydrych, Jugas, Deli, Bořil - Altintop (79. Van Buren), Souček, Rotaň - Danny, Mešanovič (64. Škoda), Zmrhal (46. Švento).

FK Jablonec - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)
Branka:
11. Hájek. Rozhodčí: Královec - Paták, Hájek. ŽK: Kubista, Mihálik, Trávník - Živulič, Kolář, Zeman, Hruška. Diváci: 3870.
Jablonec: Hrubý - Masopust, Pernica, Hübschman, Hanousek - Diviš (82. Mehanovič), Trávník, Kubista, Zelený - Mihálik - Doležal.
Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Hájek (60. Petržela), Havel - Živulič, Hrošovský - Kopic, Kolář (76. Hořava), Zeman - Krmenčík (87. Bakoš).

Vysočina Jihlava - 1. FC Slovácko 0:0
Rozhodčí:
Marek - Wilczek, Hrabovský. ŽK: Hronek, Daníček, Krejčí - Rezek, Navrátil. Diváci: 2893.
Jihlava: Rakovan - Tlustý, Kryštůfek, Krejčí, Nový - Zoubele, Štěpánek (58. Daníček) - Fulnek (79. Dvořák), Ikaunieks, Popovič - Klíma (58. Hronek).
Slovácko: Heča - Reinberk, Hofmann, Šimko, Divíšek - Daníček, Šumulikoski - Navrátil (90.+1 Juroška), Havlík (79. Rezek), Machalík - Zajíc (74. Kubala).

Slavia po postupovém duelu v Borisově změnila sestavu na čtyřech místech: trenér Šilhavý do ní zařadil Mešanoviče, Zmrhala, Altintopa a Součka a jeho soubor se podle očekávání po vyrovnaném úvodu chopil zhruba po čtvrthodině aktivity.

Jeden ze dvou exostravkých fotbalistů v barvách hostů Frydrych ve 13. minutě poškádlil takřka vyprodaný stadion ostrým volejem zpoza šestnáctky, který těsně minul cíl.

Slavia měla územní převahu, ale Baník z dobře organizovaného bloku startoval do nebezpečných kontrů.

Baroš jeden z nich ve 22. minutě dovedl takřka k dokonalosti, obhodil si i vybíhajícího Laštůvku a zavěsil, ale sudí Příhoda mu odpískal hraní rukou.

Optickou převahu Pražanů mohl ve 41. minutě gólově zhmotnit Souček. Záložník, který v posledním vzájemném utkání sestřelil Ostravu hattrickem, ale z velkého vápna orazítkoval pouze tyčku.

Hru Pražanů přišel hned po přestávce ještě více rozhýbat Švento, ale ani pak se hosté nedokázali dostat do ostravské obrany.

Jejich spásou mohly být standardky: Danny ovšem z nadějné parkety přestřelil a výrazně povedenější ránu Rotaně k tyči kryl Vašek. Až v 73. minutě našel cestu do ostravské sítě Danny, ale své gólové hlavičky docílil z ofsajdu.

Baník se po obrátce moc dopředu nedostával a v závěru už vyloženě bránil bod. Ještě jednu nepříjemnou situaci ale musel přežít. Danny v 87. minutě pálil prudce k tyči, Vašek však byl opět na místě a uchránil nováčkovi cenný bod.