6. listopadu 2018 16:30 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Plzeň udělala terno, získala zadarmo Beauguela. ‚Nemohli jsme nic dělat,‘ říká manažer Zlína

David Beauguel se od nového roku stane hráčem Plzně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Beauguel se od nového roku stane hráčem Plzně. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

PLZEŇ Tak to byla majstrštyk. Jen týden poté, co se Viktorii Plzeň zranil do konce sezony ostrostřelec Michael Krmenčík, podařilo se vedení západočeského klubu sehnat náhradu. A navíc zadarmo. Ze Zlína v úvodu příštího roku přijde francouzský útočník Jean David Beauguel, který se ve 14 zápasech Fortuna ligy trefil hned osmkrát a díky jednomu z jeho gólů se ševcům podařilo porazit nedávno Spartu.

„Je to domluvené, od ledna je hráčem Viktorie. V pondělí s ní podepsal smlouvu,“ uvedl zdroj serveru isport.cz.

Udržet 26letého snajpra bylo nad síly zlínského vedení. Beauguelovi totiž končila ve Zlíně letos na Silvestra smlouva, a protože se neměl k podepsání nové, bylo téměř jisté, že odejde za lepším, aniž by z toho ševci něco utržili.

Zlínský hráč Jean-David Beauguel s míčem.
Francouzský útočník ve zlínském drese Jean-David Beauguel.

„Bogy mi říkal, že nabídky má, jednu i z Plzně. Nemohli jsme nic dělat. Můžeme být zklamaní, ale na druhou stranu ho chápeme. Asi v tom hrálo důležitou roli zranění Krmenčíka,“ uvedl sportovní manažer Zlína Zdeněk Grygera.

Vysoký útočník, který přišel do Zlína loni v létě po dvouletém působení v pražské Dukle, tak v útoku doplní duo Jakub Řezníček, Tomáš Chorý.

larJaroslav Šindelář

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz