Plzeň vyhrála díky úvodní smršti ve Zlíně a na Slavii ztrácí opět už jen bod

19:50
ZLÍN/PRAHA - Fotbalisté Plzně zvítězili v 18. kole Fortuna ligy ve Zlíně 2:0, za což můžou děkovat úvodní osmiminutovce, v níž se trefili Tomáš Chorý a Jan Kovařík. Viktoria tak ztrácí bod na vedoucí Slavii, kterou čeká v sobotu domácí zápas s Mladou Boleslaví.

Tomáš Chorý vstřelil vítězný gól už ve 4. minutě. foto: ČTK

Slavia využila přesilovku a přestřílela Opavu 3:2, Jablonec smetl Zlín

Fotbalisté Příbrami ve druhém pátečním utkání zvládli důležitý zápas v boji o záchranu, když otočili zápas na hřišti pražské Dukly a vyhráli 2:1. V nejvyšší soutěži tak naplno bodovali po sedmi zápasech.

Na začátku druhé půle poslal Pražany do vedení Uroš Djuranovič, ale mezi 69. a 77. minutou otočili výsledek Jan Rezek z penalty a Antonín Fantiš.

Středočeský nováček v neúplné tabulce poskočil na desáté místo, Dukla zůstala předposlední.

Výsledky 18. kola:

Fastav Zlín - Viktoria Plzeň 0:2 (0:2)
Branky:
3. Chorý, 8. Kovařík. Rozhodčí: Lerch - Kříž, Myška. ŽK: Matejov, Jiráček - Petržela. Diváci: 3472.
Zlín: Dostál - Bačo (85. Železník), Buchta, Gajič - Matejov, Podio, Jiráček, Bartošák - Hronek, Libor Holík (79. Jakubov) - Vyhnal.
Plzeň: Hruška - Havel, Pernica, Hubník, Kovařík - Petržela (77. Ekpai), Hrošovský, Čermák (81. Hořava), Procházka, Kopic - Chorý (89. Řezníček).

Dukla Praha - 1. FK Příbram 1:2 (0:0)
Branky:
56. Djuranovič - 69. Rezek z pen., 77. Fantiš. Rozhodčí: Ardeleanu - Hrabovský, Poživil. ŽK: Breda, Souček, Miloševič, Raspopovič, Djuranovič - Kodr, Keita, Květ. Diváci: 879.
Dukla: Rada - Ostojič, Raspopovič, Ďurica, Souček - Miloševič - Podaný (79. Brandner), Breda (73. Bezdička), Bezpalec, Bilovský - Djuranovič (88. Krunert).
Příbram: Kočí - Nový, Kodr, Tregler, Antwi - Soldát, Keita - Mingazov (81. Nitrianský), Rezek, Voltr (63. Květ) - Fantiš (90.+4 Skácel).