Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

Plzeň vyhrála na Slovácku a znovu vede ligu před Spartou

18:00aktualizováno  18:15
Fotbalisté Plzně zvítězili na hřišti Slovácka 2:0 a také po 23. kole první ligy jsou v čele tabulky o skóre před Spartou. Viktoria rozhodla až v závěrečné půlhodině. V 67. minutě otevřel skóre Kolář a v poslední minutě pojistil výhru z penalty Horváth. Slovácko dohrávalo zápas bez vyloučeného brankáře Heči, za kterého zaskočil útočník Došek, jenž čelil penaltě.

Slovácko - Plzeň. foto: ČTK

Plzeň vyhrála šest z posledních sedmi venkovních zápasů. Naopak Slovácko čeká na bodový zisk už čtyři ligová kola.

Slovácko se proti favoritovi zaměřilo v úvodu na defenzivu. Domácí kouč Habanec vsadil na osobní obranu tvůrce hry Horvátha, jemuž nedal Valenta příliš prostoru k zakládání akcí. V domácí brance zraněného Melichárka nahradil Heča, který měl smolný začátek. Po čtvrthodině se po rohovém kopu srazil se spoluhráčem Doškem a utrpěl tržnou ránu nad obočím. Po ošetření ale navzdory krvácení zůstal v domácí brance.

Slovácko - Plzeň 0:2

Branky: 67. Kolář, 90. Horváth z pen. Rozhodčí: Franěk - Jiřík, Peřina. ŽK: Valenta, Kubáň, Trousil - Čišovský, Darida. ČK: 89. Heča (Slovácko). Diváci: 6015.

Slovácko: Heča - Kuncl, Trousil, Mezlík, Kubáň (87. Košút) - Hlúpik, Hofmann, Valenta, Kerbr (82. Skalák) - Došek, Volešák (79. Haša). Trenér: Habanec.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský (66. Tecl), Procházka, Limberský - Darida, Horváth - Rajtoral (59. Ďuriš), Kolář (88. Hejda), Kovařík - Bakoš. Trenér: Vrba.

Půlhodinu Slovácko drželo vyrovnanou partii. Před koncem poločasu hosté zvýšili tlak, do slibnější střelecké příležitosti se ale nedostali. Hrozili pouze z častých standardních situací. Obranu Slovácka dobře dirigoval stoper Trousil a centrované míče stačili domácí zadáci odvrátit.

Do druhého poločasu vstoupilo nečekaně mnohem aktivněji Slovácko, kterému ofenzivní hra vynesla i šance. V 52. minutě Doškovu střelu stačil Kozáčik jen vyrazit před Kerbra, jenž namířil přímo do plzeňského brankáře. O sedm minut později Kozáčik vyrazit Kerbrovu hlavičku.

Plzeňský trenér Vrba zareagoval posílením útočné síly a do hry poslal Ďuriše a Tecla. Viktoria se rychle dostala z útlumu. Ďurišovu šanci zlikvidoval v poslední chvíli Heča, vzápětí se Horváthova střela otřela o břevno. V 67. minutě po Procházkově centru do trestného území vrátil Limberský míč hlavou nabíhajícímu Kolářovi, který vstřelil první branku. Po ní už si Viktoria hlídala vítězství a soupeře do šancí nepouštěla.

Minutu před koncem srazil Heča pronikajícího Tecla a byl vyloučen. Navíc rozhodčí Franěk nařídil pokutový kop. Do branky se postavil útočník Došek, který sice vystihl směr Horváthovy střely k tyči, ale gólu nezabránil.