12. dubna 2008 20:57, aktualizováno 13. 4 12:21 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Plzeň zklamala i v Olomouci

Daniel Mariano Bueno z Olomouce (vlevo) a Jakub Navrátil z Plzně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Daniel Mariano Bueno z Olomouce (vlevo) a Jakub Navrátil z Plzně. | foto: ČTK

PRAHA Olomoučtí fotbalisté sice nepřekročili svůj střelecký stín, ale i jediný gól z penalty Ladislava Onofreje jim proti Plzni stačil na výhru. Viktoria na Hané jen prohloubila výkonnostní útlum, osm kol už nevyhrála a 472 minut se neradovala ze vstřelené branky.

O třech bodech rozhodl jediný moment. Hubník unikl zadákům, brankář Krbeček jeho střelu vyrazil jen k Onofrejovi, kterého fauloval Halama, a pískal se pokutový kop. Penaltový hrdina zápasu se Slavií Krbeček byl proti Onofrejovi krátký a jeho trefa nakonec rozdělila body.

Kouč Stanislav Levý se na svůj tým zlobil za výkon v první třetině zápasu. "Do inkasovaného gólu jsme dobu na hřišti prohazardovali, vyloženě jsme čekali na gól," řekl Levý, který nepochopil ani Halamovo počínání v situaci před pokutovým kopem. "Penalta byla zbytečná, zákrok na brankové čáře nic neřešil. Ve druhém poločase jsme začali hrát na dva útočníky, dobře jsme kombinovali a přehrávali domácí tým. Chyběl však důraz v koncovce, proto jsme dnes prohráli," dodal Levý.

Dnes dopoledne se na Žižkově představily Teplice a zpočátku to vypadalo, že jejich jarní útlum bude pokračovat, když skóre otevřel domácí Procházka. Jenže Severočeši po pauze konečně předvedli pořádný výkon a korunovali jej i góly, kterými výsledek otočili na konečných 1:2.

Výsledky:

SK Sigma Olomouc - FC Viktoria Plzeň 1:0 (1:0)

Branka: 27. Onofrej Ladislav z pen. Rozhodčí: Mikel - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Randa, Hubník, Heidenreich, Janotka - Sylvestre, Rada, Vrzal, Trapp. Diváci: 3314.

Viktoria Žižkov - FK Teplice 1:2 (1:0)
Branky: 24. Procházka Tomáš - 47. Doležal Michal, 68. Smejkal Michal. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Pospíšil. Diváci: 4125.