15. prosince 2011 12:15 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Plzeňané jdou na dračku: zájem je i o trenéra Vrbu

Pavel Vrba. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Vrba. | foto: ČTK

VARŠAVA Polský klub Wisla Krakov by chtěl získat trenéra fotbalistů Viktorie Plzeň Pavla Vrbu, který mužstvo ze západu Čech letos dovedl k mistrovskému titulu a do Ligy mistrů. Dnes o tom informoval polský deník Przeglad Sportowy.

Plzeňské vedení neskrývá, že může o trenéra přijít. "Potvrzuji, že Vrba má nabídku z Polska," řekl v deníku majitel klubu Tomáš Paclík. "Má u nás smlouvu do roku 2013 a chtěli bychom, aby ji dokončil. Jsme si ale vědomi toho, že bude pro nás těžké ho udržet," dodal.

ČTĚTE TAKÉ

Przeglad Sportowy tvrdí, že Vrba v Plzni vydělává okolo 2,6 milionu korun ročně a v Krakově by mohl mít třikrát více. Wisla Krakov je momentálně na šestém místě polské ligy.

Vrba tým opustit nechce

O osmačtyřicetiletého kouče má údajně velký zájem také slovenský fotbalový svaz, který by ho chtěl k národnímu týmu. Šéf svazu Ján Kováčik je prý připraven vyplatit dosavadního reprezentačního trenéra Vladimíra Weisse.

Spekulovalo se také o zájmu Slavie Praha. Sám Vrba však ještě před týdnem uvedl, že z plzeňského klubu neutíká. "Uvidíme, co se stane. Já jsem tady spokojený, máme slušné mužstvo a věřím, že jsme za rok zase schopni hrát poháry. Teď se ani žádná konkrétní jednání stejně nevedou. A jestli někam půjdu, bude to po dohodě s Plzní," prohlásil Vrba, který za tři roky v Plzni dovedl mužstvo z ligového průměru až do základní skupiny Ligy mistrů.

ČTK