Čtvrtek 9. února 2023, svátek má Apolena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Plzeňský kouč Pivarník: S výkonem jsem spokojený. A se sudími? Nechci je hodnotit

Sport

  0:09
PLZEŇ - Bylo půlhodiny po zápase, ale Roman Pivarník ještě oddychoval. I trenéra plzeňských fotbalistů boj o Ligu mistrů vyčerpal. "Hráli jsme neskutečně náročný fotbal, tempo bylo obrovské. Škoda, že jsme aspoň nevyhráli, když už jsme nepostoupili," poznamenal kouč.

Roman Pivarník v zápase proti Razgradu. foto: ČTK

Plzeň v odvetě 4. předkola remizovala s Ludogorcem Razgrad 2:2, když soupeř vyrovnal až v šesté minutě nastavení. Ten gól nic zásadního neřešil, český mistr potřeboval vyhrát o tři branky.

„Těší mě výkon, jaký jsme podali. Výsledek na konci neřeším, i když do statistik, do koeficientu se to počítat bude. Hodně jsme riskovali, chtěli jsme to ještě zkusit. Do poslední minut udělat všechno pro postup,“ řekl Pivarník.

Jakkoli se mohlo zdát, že po porážce 0:2 v Bulharsku je postup hodně daleko, odveta ukázala, že jste to otočit mohli. Souhlasíte?
První výsledek byl složitý, museli jsme dát tři góly a žádný nedostat. Vstup do zápasu jsme měli výborný, dobře jsme kombinovali, hráli přímočaře, rychle, dali brzy gól. Škoda, že soupeř hned vyrovnal.

Lukáš Hejda v předkole Ligy mistrů mezi Plzní a Razgradem.
Plzeňský Matějů se raduje z branky do sítě Razgradu s Petrželou.

Věřil jste, že za druhou půli můžete dát tři góly?
Když jsem viděl, jak jsme hráli, tak jsem věděl, že toho schopni jsme. Škoda, že nám sudí jeden neuznali. Měli jsme i další šance na tři jedna a pak bychom mohli s tím ještě něco udělat.

Je zbytečné se ptát, že jste podali nejlepší výkon sezony. Je to tak?
To jsme viděli všichni, splňoval všechny parametry, jak by náš fotbal měl vypadat. Dali jsme tam mladé hráče, Matějů dal gól, Hromada hrál výborně. Věřím, že dokážeme touto cestou jít dál. V lize na takového soupeře nenarazíme. Tak rychlostně a technicky vybavený tam není žádný. Je to o tom, že jsme hráli náročně. A přesně tak hrát musíme.

Blížilo se hra ideálu?
Pojetím ano. Ale bylo to náročné i na psychiku. Museli jsme riskovat, ale zároveň nedostat gól. Bylo to emotivní a jsem rád, že jsme udrželi nervy, což nebylo jednoduché. Chtěl jsem, abychom emoce dali do výkonu pozitivně.

Čím si proměnu týmu proti předchozím výkonům vysvětlujete?
Po porážce se Zlínem jsme s hráči hodně mluvili. Rozebrali jsme si to, hráči to znovu viděli. Na konci přípravy jsme pro ně připravili motivační video ze zápasu Ligy mistrů, s výbornou hudbou. Někteří z toho měli husí kůži.

Roman Pivarník v zápase předkola Ligy mistrů Plzně s Razgradem.

Roman Pivarník v zápase předkola Ligy mistrů Plzně s Razgradem.

Na předzápasovém tréninku přímo na hřišti k hráčům promluvil i klubový majitel Paclík. Co říkal?
Předtím jsme měli sezení s vedením. Společně přemýšlíme, jak všechno zlepšit. Měli jsme nápad, že nebudeme mluvit v kabině, ale venku. Pan Paclík použil pozitivní motivaci, říkal, že hráčům věří, že ví, že umíme hrát. Krátké a výstižné.

Cítíte se poškozeni výkonem španělských rozhodčích? Před prvním gólem hostů hrál soupeř rukou, pak neuznaná branka pro ofsajd, který nebyl?
Nechci to rozebírat. Viděli jsem to všichni, jako trenér nejste nikdy objektivní. Detailně jsem ty sporné situace neviděl.

Musel jste hráčů v poločase domlouvat, aby udrželi nervy?
Bylo to vyhrocené, ale v poločase jsme neměli moc co probírat. Jen jsem hráče upozornil, aby se nenechali vyloučit a mohli hrát aspoň Evropskou ligu.

Hráli jste na dva útočníky, což je v Plzni novinka. Budete v tom pokračovat?
Snažíme se hledat správné rozestavení. Když jsme hráli proti Razgradu venku, tak se jeden z nich musel hodně vracet a vypomáhat při bránění. Když hrajete na dva hroty, můžete mít problémy ve středu pole, protože je vás tam míň. Ale dnes Kuba Hromada byl všude, dokázal vybojovat spoustu míčů. Nakonec jsme problémy ve středu pole vůbec neměli. Soupeřově obraně ti dva útočníci dělají obrovské problém, když správně využívají prostory. A to my dokázali. Jen škoda, že z toho není lepší výsledek.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat