3. října 2012 20:53 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Plzeňský Procházka: Chci, aby proti nám Falcao nastoupil

Václav Procházka z Plzně (vpravo) a Leonard Kweuke ze Sparty | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Procházka z Plzně (vpravo) a Leonard Kweuke ze Sparty | foto: ČTK

MADRID Stoper fotbalistů Plzně Václav Procházka má pro strach uděláno. Ve čtvrtek se může postavit proti jednomu z nejlepších útočníků světa Radamelovi Falcaovi z Atlétika Madrid, této výzvy se však nebojí. Naopak by ji přivítal. Start kolumbijského "snajpra" je sice nejistý kvůli zranění stehna, Procházka však doufá, že nejlepší střelec posledních dvou ročníků Evropské ligy do hry zasáhne, aby si proti němu zahrál.

"Když už hrajeme proti Atlétiku, tak bych byl raději, kdyby hrál i Falcao," řekl Procházka v dnešním rozhovoru s novináři před odletem do Madridu. "Sice to bude těžké, i když nenastoupí, ale chtěl bych si proti němu zahrát. I když je to takový zabiják. Já se na ten zápas těším, tak ať je to se vším všudy," dodal.

Speciálně Falcaovu hru nestudoval. "Že bych se díval na nějaké sestřihy jeho gólů, to ne. Vím ale, že se mu nesmí dát ani metr prostoru, protože pak to okamžitě smrdí gólem. Ve vápně je hrozně nebezpečný," řekl Procházka. Zároveň varuje před rychlými brejky španělského soupeře. "Po zisku míče mají strašně rychlý protiútok. Jejich síla je v ofenzivě. My se samozřejmě budeme snažit najít nějaké mezírky v jejich obraně a případně něco využít. Hlavně si ale musíme dát pozor v obraně," dodal.

Na Superpohár se raději nedíval

Aby nebyl před utkáním zbytečně nervózní, raději se ani nedíval na evropský Superpohár, v němž Atlético přehrálo vítěze Ligy mistrů Chelsea jednoznačně 4:1. "Radši jsem se na to nedíval. Ale už během utkání jsem dostával od kamarádu esemesky, že se prý mám na co těšit. Nejprve jsem nechápal, ale pak jsem se podíval na výsledek a na to, že Falcao dal tři góly a bylo mi to jasné," prozradil Procházka.

Pokud by ale přeci jen Falcao nenastoupil, podle Procházky nebude Atlétiko o moc slabší. "Co nám trenér ukazoval záběry, kdy nehrál Falcao, tak přesto byli hodně silní. Falcao si hledá hlavně místo ve vápně. Ostatní útočníci jsou hodně silní na míči a hodně se pohybují po hřišti. Určitě to pro nás i bez Falcaa nebude nic jednoduchého. Myslím, že plichtu bychom brali," dodal Procházka.

ČTK, Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.