Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Po Španělsku se možná bude stávkovat také v italské Serii A

Sport

  17:14
MILÁN - Kromě španělské ligy, která minulý víkend nezačala kvůli stávce fotbalistů, je vážně ohrožen i start další špičkové soutěže Serie A. Také v Itálii jsou hráči ve sporu s vedením ligy, které stále nepodepsalo kolektivní smlouvu, jejíž podmínky byly dohodnuty během minulého ročníku.

Fotbalisté AC Milán slaví. foto: Reuters

"Fakt je ten, že sezona nemůže začít bez kolektivní smlouvy," uvedl prezident hráčské asociace Damiano Tomassi po dnešním setkání se zástupci všech 20 prvoligových klubů. "Doufáme, že sezona začne, protože to by znamenalo, že máme

Ve Španělsku další týden

Španělská fotbalová liga nezačne ani o tomto víkendu. Kvůli sporům mezi hráčskou asociací (AFE) a vedením soutěže (LFP) bylo odvoláno už první kolo minulý víkend a dnes AFE oznámila, že hrát se nebude ani poslední srpnový víkend.

"Stávka bude pokračovat i v druhém kole," uvedl ředitel AFE Luis Gil po dnešních neúspěšných jednáních se zástupci ligy.

Hráčská asociace se pře s LFP především o osobnostní práva a také o nezaplacenou mzdu od zadlužených klubů.

podepsaný kontrakt," dodal bývalý italský reprezentant.

Serie A má naplánovaný start na tento víkend.

Hráčská asociace se pře s vedením ligy od loňského června, kdy vypršela předchozí kolektivní smlouva. Během první poloviny minulé sezony ohlásili fotbalisté dvakrát stávku, která však byla pokaždé na poslední chvíli díky ústní dohodě mezi oběma stranami odvrácena.

Zástupci ligy nicméně smlouvu stále ještě nepodepsali. Hlavním sporným bodem zůstává požadavek klubů, aby mohly nechtěného fotbalistu v posledním roce jeho kontraktu poslat trénovat s rezervním týmem, pokud nepřistoupí na odchod. To hráčská asociace rezolutně odmítá.

"Pokud není kontrakt podepsán pouze kvůli interpretaci tohoto bodu, znamená to, že tam jsou jiné motivy. A pokud to tak je, bylo by lepší označit je přímo," uvedl prezident Italské fotbalové federace Giancarlo Abete. "Se všemi problémy, které tato země má, se stydím, že veškerá pozornost je upřena jen na tenhle bod," dodal.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat