19. dubna 2010 0:04 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Po střížkovské porážce přinesli fanoušci svým hráčům melouny

Bohemians Praha-Mladá Boleslav. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bohemians Praha-Mladá Boleslav. | foto: ČTK

PRAHA Snadná kořist - to je role, v níž budou ve zbytku sezony nejspíš vystupovat fotbalisté Bohemians Praha. Včera se poprvé na hřišti ukázalo, jak těžko hledají motivaci poté, co v tabulce přišli po rozhodnutí disciplinární komise o 20 bodů.


Jako první využila beznadějného postavení týmu ze Střížkova Mladá Boleslav. Před očima několika desítek diváků (pořadatelé jako již několikrát nadhodnotili jejich počet na 350) zvítězila na Strahově s přehledem 4:2.

Rekordní trest za bojkot pražského derby proti Bohemians 1905 a zatím neprokázané obvinění Olomouce z uplácení, mohli domácí hráči z hlavy vymazat jen těžko. "Snažili jsme se, aby na to tolik nemysleli, ale na každém se zmíněné události nějak podepsaly. Viděli jste, jak nám scházela větší jistota a vyrovnanost," pokrčil rameny kouč poražených Jaroslav Jindráček.

Při pohledu na tabulku jde nyní z pohledu posledního mužstva skutečně o hrozivé počty. Pět kol před koncem sezony na první nesestupovou příčku ztrácejí Bohemians 27 bodů. Klub, jehož šéf Karel Kapr mluvil po vynesení verdiktu o fotbalovém svazu jako o zločinecké organizaci, dohrává ročník více méně z povinnosti.
Na trávníku se to poměrně jasně projevilo. Krátce po přestávce měli hosté dokonce už tříbrankový náskok, ve zbytku času se ho podařilo domácím ztrátu snížit.

"Máme ještě jeden cíl pro zbývající zápasy. Neskočit v záporných číslech," naznačil Jindráček, o co se bude se svým mužstvem snažit. Jeho svěřenci jsou totiž po odečtu šest bodů v minusu.
Alespoň v jednom ohledu zvláštní atmosféra fotbalu prospěla. V žádném jiném víkendovém zápase nepadlo v lize tolik gólů. Šest branek... Kdyby každá znamenala milion korun, měli by Bohemians alespoň na zaplacení pokuty, která je také součástí svazového trestu.

Smysl pro humor neopustil přes tíživou situaci některé fanoušky, kteří po tiskové konferenci vyrovnali na stole před koučem Jindráčkem šest zelených melounů. Bednu s ovocem si přišel vyzvednout sportovní ředitel klubu Josef Jícha. "Naložíme je do auta a odvezeme Goldovi," sliboval zásilku plnou vitaminů šéfovi disciplinární komise.

Najdete na Lidovky.cz