Kylian Mbappé v rozepři s trenérem Thomasem Tuchelem po svém střídání. | foto: ČTK

Pod stromeček vyhazov. Tuchel podle médií nenaplnil očekávání vedení a končí jako trenér fotbalistů PSG

•   12:02aktualizováno  12:28
Paříž - U fotbalistů Paris St. Germain skončil těsně před vánočními svátky trenér Thomas Tuchel. Vedení francouzského šampiona a letošního finalisty Ligy mistrů podle informací deníků L'Equipe a Bild německého kouče odvolalo. Klub to zatím oficiálně nepotvrdil.

Podle L’Equipe dostal Tuchel výpověď několik hodin po středečním vítězství 4:0 nad Štrasburkem. Ještě před polovinou ligové soutěže už ale mají obhájci titulu na kontě čtyři porážky a v tabulce jim patří třetí místo s jednobodovým mankem na Lyon a Lille.

Thomas Tuchel utěšuje zklamaného Neymara.
Kylian Mbappé v rozepři s trenérem Thomasem Tuchelem po svém střídání.

Sedmačtyřicetiletý Tuchel, bývalý kouč Mohuče a Dortmundu, působil v pařížském velkoklubu od léta 2018 a měl smlouvu do konce aktuální sezony. Tým dovedl v obou předchozích ročnících k titulu a v tom uplynulém přidal i triumfy ve Francouzském a Ligovém poháru.

V Lize mistrů postoupil až do finále, v němž v Lisabonu podlehl Bayernu Mnichov 0:1. V novém ročníku PSG vyhrál základní skupinu před Lipskem a Manchesterem United a je v osmifinále.