31. října 2011 13:15 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Podpis Messiho český fanoušek asi nesežene

Lionel Messi se proti Plzni gólově neprosadil | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lionel Messi se proti Plzni gólově neprosadil | foto: ČTK

PRAHA Eden se opět zahaluje do barev Ligy mistrů. V úterý totiž Plzeň přivítá v Praze věhlasnou Barcelonu s celou řadou hvězd. "Nestandardní je, že si sebou přivezli vlastního kuchaře," prozrazuje tiskový mluvčí západočeské Viktorie Pavel Pillár.

Měla Barcelona ohledně pobytu v Praze nějaké speciální požadavky?
Ubytování si řeší po vlastní ose. Ale nestandardní je snad to, že si přivezli vlastního kuchaře. Klub si také zarezervoval sto pokojů, protože s týmem bydlí i členové managementu, což není úplně obvyklé. V kabině také mají tři masérská křesla, většinou stačí jedno.

Pondělní trénink bude uzavřený. Nebylo reálné, že by byl dostupný veřejnosti? Jako tomu bylo třeba u španělského národního týmu před kvalifikací.
Pokud by měl být otevřený, musela by Barcelona projevit zájem. Ona ale striktně vyžaduje, aby se na trénink nikdo nedostal. Od začátku jednání bylo jasné, že není prostor na diskuzi. Přiznám se, že ani osobně nevím, jestli by pravidla umožňovala otevřený trénink. Myslím si, že ne.

Pobyt Barcelony v Praze budou doprovázet přísná bezpečnostní opatření. Budou mít fanoušci možnost získat nějaký ten autogram či fotografii s hráči katalánského velkoklubu?
Bojím se, že ne. Jedinou variantou, která nás napadá, je u hotelu, kde si bezpečnost řídí sama Barcelona. Kolem stadionu, kde vše zajišťuje Plzeň, tak žádný kontakt hráči s fanoušky nepřichází v úvahu. Autobus s fotbalisty totiž zamíří přímo do útrob Edenu. Viktoria navíc zajišťuje policejní doprovod z letiště na hotel a také pak na stadion.

Budou mít Barcelonští například osobní ochranku?
Podobné věci si řeší samotný klub. Nepředpokládám to, protože tým jako celek bude chráněn dostatečně.  

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!