Čtvrtek 2. února 2023, svátek má Nela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Trenéra Vrbu i přes postup mrzely zahozené šance

Sport

  23:24
PLZEŇ - Trenér plzeňských fotbalistů Pavel Vrba si velmi cenní toho, že se jeho týmu povedlo podruhé za sebou postoupit do hlavní fáze evropských pohárů. Ocenil výkon svých hráčů, kteří zápas odbojovali a zvládli i dramatický závěr. Litoval jen nevyužitých šancí, kvůli nimž se musel o postup strachovat až do konce.

Plzeň (Pavel Vrba) foto: ČTK

"Postoupili jsme přes soupeře, který byl nejsilnější z těch tří, které jsme v kvalifikaci potkali. Bylo to typické pohárové utkání, které jsme zahráli takticky velmi dobře," hodnotil Vrba na tiskové konferenci. "Podruhé za sebou jsme postoupili do pohárů, což se v českém prostředí nestává často. Před pěti lety by to do nás nikdo neřekl," dodal.

ČTĚTE TAKÉ

Mrzelo ho, že jeho svěřenci nevyužili několik šancí a nerozhodli tak o postupu dříve. "V první půli nám brankář chytil jasný gól a po změně stran jsme nedotáhli tři šance Franty Rajtorala. V posledních šesti minutách jsme zas měli být lepších v ofenzivní fázi, kde jsme nedokázali udržet míč, což mě rozčilovalo. To byl ten největší problém, proč byl závěr tak dramatický," řekl Vrba.

Do utkání nasadil na stoperu Mariána Čišovského, pro kterého to byla premiéra po zranění. Podle Vrby na něm byla nerozehranost znát, přesto ocenil, že utkání stejně jako jeho spoluhráči odbojoval. "Přitom v první půli uvažoval, že se nechá vystřídat, protože se necítil nejlépe, nakonec to ubojoval, i když do dalšího utkání to ještě asi nebude," dodal.

Radost z postupu prý má stejnou, jako když před rokem dovedl tým do Ligy mistrů, i když uznává, že Evropská liga je méně kvalitní. "Když jsem se díval na předkola Ligy mistrů, bylo vidět, že je to top soutěž. Ale i postup do Evropské ligy je velký úspěch. Budeme dělat vše pro to, abychom v pohárech byli i na jaře," dodal.

Na oslavy prý nyní není čas. "Oslavím to prací, protože máme v neděli další utkání, na které se musíme připravit. Pokud nějaké oslavy budou, tak až v reprezentační přestávce," řekl Vrba.

Autor:

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat