2. prosince 2017 14:45 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Pohár trpělivosti přetekl, říkali fanoušci Rosickému. Jsme ku**a na jedný lodi, odvětil

Tomáš Rosický se snažil navést fanoušky k jednotě s týmem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Rosický se snažil navést fanoušky k jednotě s týmem. | foto: MAFRA - Michal Růžička/Dan Materna

PRAHA Fanoušci Sparty, kteří v pátek vtrhli na trénink A-týmu, aby předali kouči Andreovi Stramaccionimu jednosměrnou letenku do Itálie, se na tréninku pustili do diskuze i s hvězdou týmu Tomášem Rosickým, který jim vyčítal, že nejsou dostatečně loajální k mužstvu.

Na páteční trénink před závěrečným podzimním zápasem s Mladou Boleslaví se rozhodli přijít fanoušci z kotle Sparty, které doprovázela policie. 

Neúspěšnému kouči Stramaccionimu v obálce s nápisem Zmrzlinářovi předali jednosměrnou letenku, aby mu naznačili, že má klub opustit.

Pak se dali do rozhovoru se sedmatřicetiletou legendou klubu Rosickým, kterému jeden z členů tvrdého fanouškovského jádra řekl: „Každý pohár trpělivosti přeteče.“ 

Tomáš Rosický, záložník pražské Sparty.
Tomáš Rosický ze Sparty.

Rosický se však ohradil proti chování kotle, který na protest proti Stramaccionimu a generálnímu ředitelovi Aleši Kotalíkovi v částech zápasů Sparty úmyslně nefandí.

„Já vás chápu. Jen vám říkám, že ti kluci si alespoň nějakou podporu zaslouží. Jsme k*rva na jedný lodi, ne? A já chápu…,“ snažil se doříct větu Rosický, než ho přerušil jeden z fandů. „Když není výkon na hřišti, proč by měl být v hledišti.“

Policie poté na příkaz vedení klubu vykázala skupinu fanoušků z areálu. Ti na sociálních sítích uvedli, že v bojkotech budou pokračovat i v nedělním duelu s Mladou Boleslaví.

larJaroslav Šindelář

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!