30. října 2008 13:36 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Policie v Polsku opět zatýkala

Fotbal a policie. Tohle spojení platí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbal a policie. Tohle spojení platí. | foto: ČTK

VARŠAVA Polská policie dnes zatkla dalšího rozhodčího v souvislosti s korupcí ve fotbalu. Zadržený prvoligový rozhodčí z jihopolského Slezska bude nejspíš ještě dnes obviněn. Hrozí mu až pět let vězení.

Mluvčí vratislavské prokuratury, která má rozsáhlou korupční aféru v Polsku na starosti, Edward Zalewski novinářům řekl, že rozhodčí vzal dvakrát úplatek ve výši 5000 zlotých (celkem v přepočtu přes 68.000 Kč).

Vyšetřování korupce v polském fotbalu začalo v květnu 2005. Od té doby prokuratura obvinila okolo 160 osob, mezi nimiž jsou sportovní činovníci, rozhodčí či lidé z fotbalového svazu, který dnes volí nového předsedu.

Naposledy minulý týden byl obviněn z korupce bývalý reprezentační trenér Janusz Wójcik. Podle médií mimo jiné díky jeho výpovědím bude zatýkání kvůli korupci pokračovat ve větší míře. Loni v prosinci začal před vratislavským soudem první proces kvůli korupci ve fotbale. Na lavici obžalovaných usedlo 17 osob. Pravomocně odsouzen ještě nikdo nebyl.

Lidovky.cz