Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Policie zatkla Mokrého a spol. bez důkazů, tvrdí státní zástupce

Sport

  16:52
PRAHA - Policejní zátah, při kterém detektivové zadrželi tři fotbalové bafuňáře, včetně bývalého šéfa ČMFS Mokrého, zřejmě k soudu vůbec nepůjde. Státní zástupce totiž smetl ze stolu zatím jediné trestní stíhání, a to funkcionáře Ladislava Malého.

Ing. Pavel Mokrý. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Co ho k tomu vedlo? Kriminalisté si prý včas nezajistili dostatek důkazů a sháněli je až dodatečně. Vyplývá to z osmistránkového rozhodnutí žalobce, o kterém informuje server Aktuálně.cz.

"Řada listinných důkazů je policejním orgánem opatřována a vyhodnocována až poté, co bylo zahájeno trestní stíhání obviněného, přestože se jedná o důkazy důležité k vyhodnocení důvodnosti trestního stíhání." To je citát z vyjdření státního zastupitelství. Státní zástupce navíc vyčetl kriminalistům, že v  nedoložili svá podezření vůči Malému dostatečnými důkazy.  

Malého a další dva funkcionáře, včetně Mokrého, vyšetřuje kvůli podezřelým okolnostem při prodeji vstupenek na fotbalové Euro 2004 v Portugalsku.

Autor:

Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky
Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky

Úžeh je přehřátí organismu, ke kterému dochází při nadměrnému vystavení těla přímému slunečnímu záření. Nejčastěji se projevuje malátností, bolestí...