23. dubna 2008 14:08 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Policisté připravují další manévry

Policisté si fandy Brna pohlídali už o víkendu v Praze.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policisté si fandy Brna pohlídali už o víkendu v Praze. | foto: ČTK

BRNO Policie se chystá na pondělní prvoligové utkání fotbalistů Brna a Baníku Ostrava, které je podle ní vysoce rizikové. Oba celky usilují o třetí místo v tabulce a start v Poháru UEFA. Očekává se, že stadion v Brně-Králově Poli s kapacitou 6500 míst bude plný.

Do bezpečnostních opatření se zapojí přes 300 policistů a asi 150 strážníků.


"Kromě toho bude posílena pořadatelská služba na stadionu. Ostravští fanoušci přijedou vlakem. V něm by je mělo provázet přibližně 70 pořadatelů," řekl dnes velitel připravovaných bezpečnostních opatření Karel Krainer z brněnské policie. Z hlavního železničního nádraží budou fanoušci Baníku přepraveni autobusy ke stadionu. Tam pro ně bude vyčleněn sektor tvořený Vodovou a Červinkovou ulicí, které budou pro ostatní příznivce uzavřeny. Cílem opatření je oba týmy fanoušků od sebe oddělit a předejít tak případným konfliktům.


"Ty bude v první řadě řešit pořadatelská služba. My zasáhneme ve chvíli, kdy její domluvy selžou," zdůraznil Krainer. Brněnské fotbalové zápasy se v uplynulých letech obešly bez větších
výtržností. Asi největší problém představovalo loni na podzim počínání fanoušků pražské Sparty. Část z nich se přikryla klubovou vlajkou, pod níž hajlovali a rozkopávali sedačky. Krainer zdůraznil, že fanoušky při vstupu na stadion čekají bezpečnostní kontroly. Zabaveny jim při nich budou předměty, které by mohli použít při případných potyčkách se soupeři.

ČTK