Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna

jen za 89 Kč/měsíc

Polsko - Nizozemsko 1:2, obrat zařídil po dvou minutách na hřišti Weghorst

Fotbalisté nizozemské reprezentace slaví gól na 2:1. foto: AP

Poprvé se potkali na velkém turnaji a svedli vyrovnaný souboj, který rozsoudila až branka v závěru. Nizozemští fotbalisté Poláky na mistrovství Evropy v Německu udolali 2:1, v Hamburku se sice jako první prosadil Buksa, ale Gakpo a střídající Weghorst skóre otočili. Rozhodující gól padl v 83. minutě. Zbylými dvěma celky ve skupině D jsou Francie a Rakousko.
  14:34aktualizováno  17:10

Nizozemci měli jasnou převahu, přesto se na tři body nadřeli a strachovali se o ně. První šanci měli už na konci deváté minuty, kdy osamocený Reijnders pálil z úrovně penalty těsně vedle.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Jako první se však radovali Poláci. V 16. minutě hlavičkou po rohu skóroval Buksa, jenže se na výborný centr od praporku skvěle uvolnil na bližší tyči.

Na hrotu útoku tak dobře nahradil kanonýra Lewandowského, který kvůli svalovému zranění do zápasu nezasáhl.

Pak znovu tlačili Nizozemci, Depay pět minut po inkasované brance pálil ve slibné pozici pouze nad břevno.

Svěřenci trenéra Koemana se dočkali ve 29. minutě: Gakpo se vynořil sám pár metrů za pokutovým územím, jeho ráně se stihli do cesty postavit tři Poláci, ale jeden z nich – Salamon – míč tečoval tak nešťastně, že brankář Szczesny se jen bezmocně ohlížel.

Ke konci poločasu mohl Gakpo přidat i druhý gól, jenže zakončení šajtlí z malého vápna poslal nad bránu. A v posledních vteřinách poločasu těsně minul tyč aktivní Depay.

Nizozemec Cody Gakpo střílí gól Polsku.

Po změně stran pokračovali Nizozemci v tlaku, Poláci zahrozili po hodině hry, kdy Kiwior a Zieliński prověřili pozornost brankáře Verbruggena.

Mnohem více práce měl na druhé straně hřiště Szczesny, který si připsal několik důležitých zákroků a dlouho držel naděje svého týmu.

Když už se zdálo, že utkání skončí remízou, zaúřadoval střídající Weghorst. Pouhé dvě minuty po svém příchodu na hřiště, tedy v 83. minutě, po přihrávce Akého na malém vápně předskočil bránícího protihráče a tvrdou ranou po zemi rozhodl o triumfu Nizozemců.

Statistiky zápasu mezi Polskem a Nizozemskem.

Poláci mohli vyrovnat v 89. minutě, ale ránu Swiderského z malého vápna k tyči pohotově lapil Verbruggen. Teprve 21letý brankář v posledních vteřinách vyrazil nad břevno i dalekonosný pokus Zalewského.

Druhý duel skupiny C obstarají v pondělí Francouzi a Rakušané, poté se Nizozemci střetnou s Francií a Poláci s Rakouskem.