Středa 3. června 2020svátek má Tamara 23 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Polští fanoušci prošli Prahou. Ke konfliktu nedošlo

Fanoušci fotbalového klubu Lech Poznaň se shromáždili v centru Prahy. Odtud se společně vydali na Letnou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci fotbalového klubu Lech Poznaň se shromáždili v centru Prahy. Odtud se společně vydali na Letnou. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Šel z nich strach. Dvě tisícovky polských fanoušků, kteří přijeli do Prahy na jedno z nejrizikovějších fotbalových utkání roku mezi Spartou a Lechem Poznaň, pochodovaly z pražského centra ke stadionu na Letné. Stovky policistů je bedlivě střežily.

Do začátku zápasu třetího předkola Ligy mistrů mezi Spartou a Lechem Poznaň (20.30) k žádnému konfliktu nedošlo.

Jednu hodinu po poledni byly monitorovány v hlavním městě České republiky tři stovky nebezpečných fanoušků fotbalového klubu Lech Poznaň, kteří se ovšem pohybovali v malých skupinkách, nebo dokonce i jednotlivě.

Dva fanoušky nepustila policie přes hranice
To ale byla jen první vlna Poláků, jenž už dorazila do Prahy. "Na území České republiky cestovalo zhruba dvacet autobusů s polskými fanoušky. Probíhaly kontroly na hranicích, které žádné zbraně u příznivců polského celku nenašly," řekla mluvčí pražské policie Eva Miklíková.

Fanoušci fotbalového klubu Lech Poznaň se shromáždili v centru Prahy. Odtud se společně vydali na Letnou.

Na hraničním přechodu v Náchodě-Bělovsi se museli dva fanoušci poroučet zpátky do Polska, neboť cestovali bez jakýchkoliv dokladů. Drtivá většina z nich už má zakoupené vstupenky na fotbalové utkání.

Jako řadoví turisté, jen v modrých dresech
Na hladký průběh srocení fanoušků před duelem dohlíželo v centru Prahy pět set policistů s pomocí policejního vrtulníku. Policie měla připravenou i zásahovou jednotku.

"Nejvíce polských fanoušků se momentálně pohybuje na Staroměstském náměstí, odhadem jich tady jsou tak dvě stovky," hlásil zpravodaj LN po třetí hodině odpoledne.

"Posedávají všude možně, trousí se do hospod a evidentně čekají na ohlášený večerní sraz. Nekřičí, nevyřvávají žádná hesla. Chovají se jako řadoví turisté, jen na sobě mají modré dresy. Zatím je tady naprostý klid," sledoval centrum města zpravodaj LN.

Fanoušci fotbalového klubu Lech Poznaň se shromáždili v centru Prahy. Odtud se společně vydali na Letnou.

Patnáct policejních antonů
Před čtvrtou odpolední hodinou dorazilo na Staroměstské náměstí patnáct policejních antonů, v nichž bylo připraveno více než sto těžkooděnců, kteří mají dohlížet na polské fanoušky.

Těsně před avizovaným srazem se na Staroměstském náměstí houfovaly necelé čtyři stovky fanoušků Lechu Poznaň, kteří poté společné vyrazí na Letnou.

"Po skandování pod Staroměstskou radnicí se asi tisícovka fanoušků dvě a půl hodiny před výkopem vydala Pařížskou ulicí směrem na Letnou. Policisté jdou před nimi a oddělují je i od výloh obchodů," komentoval pochod Poláků na stadion zpravodaj LN Kolina.

Celý průvod nakonec čítal zhruba dvě tisícovky Poláků, kteří došli na Letnou bez sebemenšího problému.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...