17. prosince 2008 17:14 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Populární Allardyce povede Blackburn

Takto hravě si Allardyce poradí i nyní s míčem. Jak si poradí coby kouč Blackburnu? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Takto hravě si Allardyce poradí i nyní s míčem. Jak si poradí coby kouč Blackburnu? | foto: AFP

BLACKBURN Jediný tým, který dokázal v Premier League (od roku 1993) titulem z roku 1995 prolomit hegemonii tria Chelsea, Manchester United a Arsenalu, má nového kouče. Dnes byl do funkce manažera fotbalistů Blackburnu jmenován oblíbený Sam Allardyce.

Na legendu jiného týmu Premier League Boltonu čeká přetěžký úkol - zachránit uvadající Blackburn v soutěži, ve které nyní "okupuje" předposlední, devatenácté místo. Čtyřiapadesátiletý bývalý obránce například Prestonu, Boltonu či Sunderlandu nahradil ve funkci včera odvolaného Paula Inceho. Smlouvu podepsal "strýček Sam" na tři roky. Poprvé své nové svěřence povede v sobotním domácím utkání proti nováčkovi Stoke.

Energický kouč se k trenéři vrací po téměř roční dovolené. Letos v lednu byl totiž hodně divoce vyhozen z trápícího se Newcastlu a od té doby byl bez angažmá. Až do dneška. Vizitku jednoho z nejlepších koučů Premier League si vydobil během osmiletého působení v Boltonu. Ten se pod jeho vedením vrátil ze druhé ligy do nejlepší ligy světa, čtyřikrát v řadě se bezejmený Bolton umístil mezi nejlepší osmičkou soutěže a poprvé v klubové historii nakouknul také do Poháru UEFA.

Ke změně se vedení Blackburnu odhodlalo po jedenáctizápasové šňůře bez vítězství, okořeněné několika debakly. Bývalý skvělý záložník Paul Ince si tak bude muset nejspíše na další šanci v Premier League coby hlavní kouč nějakou dobu počkat.

Antonín Vavrda, Lidovky.cz