14. února 2018 22:16 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Porodní bolesti jsou menší, než jsem očekával, říká Trpišovský před jarní částí

Jindřich Trpišovský byl představen na tiskové konferenci jako nový kouč Slavie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jindřich Trpišovský byl představen na tiskové konferenci jako nový kouč Slavie. | foto: slavia.cz

Praha Nový trenér slávistických fotbalistů Jindřich Trpišovský čekal, že změnu herního pojetí během zimní pauzy budou provázet větší porodní bolesti. K ideálu je podle něj ještě daleko, ale těší ho, že hráči přijali nový styl za svůj a za poslední dva týdny se hodně zlepšili. Před startem do jara má jasno o osmi postech v základní sestavě.

„Řekl bych, že ty porodní bolesti jsou menší, než jsem předpokládal. Jsem rád, že jsme v přípravě hráli s těžkými soupeři, protože pak je šance si chyby, které jsme udělali, ukázat na videu. I proto jsme ty přípravné zápasy hráli trochu vabank, dali jsme v sedmi zápasech přes 20 gólů a něco přes 17 jich dostali,“ řekl novinářům Trpišovský, který přišel v zimě z Liberce za odvolaného Jaroslava Šilhavého.

„Jsem příjemně překvapený z toho, jak je tým hladový a vstřebává informace. Jsem spokojený, jak tým k tomu přistupoval, jak se chtěl zlepšovat. Hráči se hodně ptají, hodně na sobě pracují. Cítím z hráčů, že se chtějí učit,“ pochvaloval si kouč druhého týmu ligové tabulky.

Během jarní sezony by měl změnu herního stylu s mužstvem dokonale vyladit. „Nejsme kouzelníci, abychom teď řekli, že jsme připraveni na 100 procent. Změn je hodně, styl je hodně náročný. Někteří hráči se s tím nesetkali,“ řekl Trpišovský.

„Nějaké porodní bolesti to přinese, třeba nějaké přestřelky. Nesmíme z toho uhnout, musíme to vypilovat, nesmíme se nechat zdeptat nějakým neúspěchem. Nějakou chvilku to bude trvat. Proto jsme každý den hodinu u videa, chyb je zatím dost. Poznáme to podle videí, až budeme stoprocentně připraveni, video bude deset minut. Nejvíc nás ještě trápí zakládání útoků,“ poznamenal Trpišovský.

O osmi postech jsme přesvědčeni

Hráči mu ale dělají v posledních dnech radost. „Před 14 dny byli někteří z nich daleko k optimální formě, ale ti shodou okolností za tu dobu udělali největší progres. Někteří hráči šli do soustředění s handicapem, třeba Eduard Sobol zase nerozumí ani česky, ani anglicky. Právě tyhle věci jsme se snažili vychytat,“ podotkl Trpišovský.

O základní sestavě pro jarní premiéru v Jihlavě ještě nemá úplně jasno. V sobotní generálce v Ostravě (3:2) začali jen na lavičce cizinci Danny, Michael Ngadeu a Miroslav Stoch. „Netajili jsme se tím, že bychom časem změnili rozestavení, chtěli bychom i v rámci utkání přecházet z jednoho do druhého. Přišli noví hráči, chtěli jsme hrát 3-5-2, ale od toho jsme museli zatím ustoupit, potřebujeme do sebe nejdřív vstřebat základní principy hry. V průběhu jara se k tomu ale určitě chceme vrátit,“ řekl kouč.

„Zatím budeme hrát na čtyři obránce a dva útočníky, nebo jeden hrot a jeden podhrot. Momentálně jsme přesvědčeni o osmi postech, na třech postech vybíráme. Rozhodně bych neřešil, jestli cizinci, kteří generálku nehráli od začátku, mají do základu dál nebo ne. Nerozlišuju tým na starší a mladší, Čechy a cizince, jsme prostě jeden tým. Když někomu bude 46 let jako Jágrovi a bude hrát dobře, tak nastoupí,“ dodal Trpišovský.

ČTK

Kyberšikana přibývá: Jak před ní ochránit svoje děti?
Kyberšikana přibývá: Jak před ní ochránit svoje děti?

S vývojem sociálních sítí se stále častěji setkáváme s pojmem kyberšikana. Online svět může přinášet řadu nástrah, které se netýkají jen dospělých, ale také dětí. Co si pod kyberšikanou představit a jak můžeme děti ochránit?

Najdete na Lidovky.cz