29. července 2011 23:24 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Posila Hloušek: Když zůstat, tak jedině ve Slavii

Radost fotbalistů Slavie (vpravo Hloušek). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radost fotbalistů Slavie (vpravo Hloušek). | foto: ČTK

PRAHA Největší překvapení přichystala Slavia až po porážce s Bohemians 1905. Novinářům představila Adama Hlouška jako svojí největší letní posilu. Hráče, kterého před dvěma lety kupovala za 25 milionů a potom si nechala vykoupit od Jablonce jeho přestupová práva, získává tentokrát na roční hostování. Záložník s osmi reprezentačními starty nepovažuje návrat do Edenu za krok zpátky, i když na jaře hrál německou bundesligu v Kaiserslauternu.

Co pro vás znamená návrat do Slavie?
Určitě hodně. Čekalo se, že odejdu do zahraničí, ale dohodli jsme se takto. Chci zpátky nastartovat to, co jsem začal na jaře v Kaiserslauternu a ve Slavii se chci ještě zlepšit. A také jí pomoci.

Nejste zklamaný, že nevyšlo zahraniční angažmá?
Vyzkoušel jsem si bundesligu a ověřil si, že se potřebuju ještě zlepšovat. Slavia jednala konkrétně, což mě potěšil. Proto jsem neváhal a kývnul jí.

Jak jste prožíval nejistotu během letní přípravy?
Připravoval jsem se sám, takže bych měl být v pohodě. Nejistotu jsem neřešil, to by mi jenom uškodilo.

Nepřemýšlel jste, že byste raději zůstal v Jablonci, který je na tom momentálně lépe než Slavia?
Strávil jsem tam krásné roky už od žáků. Ale jen do chvíle, než jsem přestoupil do Slavie. Od té doby je to tam pro mě uzavřené. Věděl jsem, že když se vrátím do Česka, tak jedině do Slavie.

Adam Hloušek.

Jak byste zhodnotil kvalitu Slavie, do které se vracíte?
Tady začíná nová Slavia s velice perspektivním mužstvem. Nedělal bych vědu z toho, že se prohrálo. Vím, že budeme atakovat vyšší příčky.

Hloušek se vrací do Slavie, bude v ní hostovat z Jablonce

Fotbalisty pražské Slavie posílí Adam Hloušek. Ofenzivní záložník se vrací do Edenu na roční hostování z Jablonce, kterému nyní patří. Novináře o tom po utkání prvního ligového kola proti Bohemians 1905 (0:2) informoval generální ředitel Slavie Miroslav Platil.

Třiadvacetiletý Hloušek se vrací do Slavie po půl roce. V zimní přestávce odešel do německého Kaiserslauternu, kde se mu dařilo, ale klub na něj nedokázal uplatnit finanční podmínky opce. Proto zamířil dočasně zpět do mateřského Jablonce, ale sezonu nakonec odehraje v Edenu.