21. května 2018 17:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Posílal pražská S do hajzlu a nazýval je m..kami. Teď se jim plzeňský šéf omluvil

Generální manažer Plzně Adolf Šádek se prý v euforii nechal unést. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Generální manažer Plzně Adolf Šádek se prý v euforii nechal unést. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

PLZEŇ Během oslav mistrovského titulu Adolf Šádek, generální ředitel fotbalové Plzně, posílal konkurenty Spartu a Slavii „do hajzlu“, přidal i pár vulgarismů. Nyní se za své výroky omlouvá. „Nechal jsem se unést atmosférou a pod tíhou velkých emocí jsem vyřkl nevhodná slova, kterých upřímně lituji,“ uvedl.

„Rád bych se omluvil za nešťastný výrok, který ode mne zazněl v rámci oslav ligového titulu,“ stojí v prohlášení, které klub zveřejnil na twitteru. 

„Představitelům fotbalové Sparty a Slavie už jsem se omluvil osobně. Touto cestou se omlouvám i části veřejnosti, které jsem se dotknul.“

Během bouřlivých sobotních oslav pátého plzeňského ligového triumfu dorazil Šádek společně s hráči na hlavní náměstí tankem R-17.

Plzeňské oslavy titulu (Šádek)
Plzeňští fotbalisté dorazili na oslavy titulu na Náměstí republiky také...

Seděl na korbě, máchal klacíčkem, aby připomněl, že před začátkem ročníku přirovnal mohutně nakupující Spartu se Slavií k tankům, které měla Viktoria s klackem nahánět.

Než ze stroje seskočil, rýpl si do konkurentů. „Kde mám ty m..ky pražský?“ ptal se Šádek. 

Později ještě Slavii se Spartou poslal někam a do mikrofonu prohlásil, že „Plzeň je hlavní město České republiky fotbalu, tak to je a tak to bude!“

Plzeň si titul definitivně zajistila v sobotním utkání 29. kola proti Teplicím, které vyhrála 2:1. Jako bonus ji čeká 382 milionů korun od UEFA za přímý postup do základní skupiny Ligy mistrů.

vpVojtěch Povejšil

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!