Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Poslední drama v lize

Sport

  0:01
PRAHA - Most balí, Kladno (zatím) spolupracuje, klokani (zatím) úspěšně bojují. Cesta za záchranou je (zatím) otevřená.

Klokani se (zatím) radují. foto: ČTK

Na sklonku pracovního týdne jsem ve své blízkosti zaznamenal takřka nekonečný zástup slávistů. Říkali: Seberte rudejm aspoň bod. Odpovídal jsem: Jistě, sebereme, ale nevím, jestli vám to k něčemu bude. Domníval jsem se, že žertuji. Klokani svoji povinnost splnili. Nechme stranou pitomoučké hlásky hovořící o tom, že to Letenští Bohemce v neděli pustili, protože Slavia v sobotu zahrála podle očekávání. Byl to v Ďolíčku napínavý zápas svou úrovní daleko přesahující poslední takzvané velké derby.
 
Šmarda jezdil po lajně jak to snad ani zamlada nedělal, Rada to jistil, Sňozík chytal, Morávek pokračuje ve výkonech, které zanedlouho přinesou do klokaní kapsy více než sto milionů korun. A jako bonus Ordoš. Jak je možné, že již několik zápasů po sobě hraje fotbal, když dříve dlouhé měsíce o míč v lepším případě zakopával?!
 
Zdá se, že boj o záchranu je jedna z posledních opravdu dramatických věcí, které se v letošním ročníku ligy ještě odehrávají. Je škoda, že se z "bitvy" o titul stala nuda. Trocha napětí ještě zůstává v honbě za třetím místem, což ale stejně těsně souvisí s klokany a jejich bojem o setrvání v nejvyšší soutěži.
 
Plán pro nadcházející víkend je jasný. Uhlídat štírka Žůrka, obout střelky a nelítostně pálit do zlínské svatyně, bojovat, přesně kombinovat ve středu hřiště, využívat křídelní prostory, pokrýt standardky soupeře, starat se sami o sebe, jít štěstíčku naproti. V nejhorším je třeba v devadesáté věrohodně upadnout v tom správném vápně a nezachovat se po tom jako naši bratranci z Vršovic. A když to náhodou nevyjde, je nezbytné (nic proti Trojanovi!) rozmlátit tu skleněnou figurku, o které se v poslední době mluví a píše tolik, že je z toho jednomu šoufl.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!