Středa 1. února 2023, svátek má Hynek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Poslední šanci bude mít Petrouš proti Dukle

Sport

  13:08
PRAHA - Podle všeho poslední šanci, jak se udržet v roli hlavního trenéra fotbalistů Slavie, bude mít Michal Petrouš v páteční předehrávce 7. kola první ligy proti Dukle. Pro hostujícího nováčka bude mít pražské derby o to větší prestiž, že mnoho hráčů, trenér Luboš Kozel i velká část vedení klubu v minulosti prošli právě Slavií.

Michal Petrouš. foto: ČTK

Představenstvo Slavie už před minulým zápasem v Jablonci avizovalo, že v případě porážky sáhne ke změnám v realizačním týmu. I přes prohru 0:4 tak ale neučinilo a právě důležitý duel s Duklou byl prý jedním z důvodů. Pokud by ani ten červenobílí nezvládli, zřejmě by již ke změně trenéra došlo.

Petrouše tak pravděpodobně zachrání jen výhra, na kterou už slávisté v součtu s ostudnou porážkou 0:3 v poháru v Převýšově čekají čtyři soutěžní zápasy. "Další ztráty už si nemůžeme dovolit. Věřím, že to bude vidět od samého začátku utkání na každém souboji o míč, do zápasu musíme jít s maximálním nasazením a soustředěním," prohlásil Petrouš. Trenér Dukly Luboš Kozel nepochybuje o tom, že Duklu bude čekat těžký zápas. "I když Slavia momentálně neprochází lehkým obdobím a nemá takový klid na práci, tak je to pořád Slavia," mínil Kozel, který v Edenu působil sedm let jako hráč a později tam trénoval i rezervní tým.

Pro Kozla, kouče Dukly, bude mít utkání se Slavií speciální příchuť.

Slavistickou minulost má i vedení Dukly v čele s generálním ředitelem Michalem Šrámkem a hráči Patrik Gedeon, Jan Vorel, Michal Šmíd, Ondřej Vrzal, Marek Hanousek, Jan Pázler, Radim Nečas a Pavel Hašek. "Samozřejmě to pro nás není běžné utkání a všichni se na něj těšíme, ale rozhodně se kvůli tomu nijak zvlášť nehecujeme. Nějaké sázky či podobně, to nepřichází v úvahu, protože je třeba udržet koncentraci," řekl Kozel.

Dukla jde do utkání povzbuzena výhrou 4:0 nad Hradcem Králové. "Po zápase s Hradcem je v našem mužstvu dobrá atmosféra. Dvakrát jsme hráli venku, dvakrát jsme prohráli 0:1, tak teď chceme konečně přivézt body. Před sezonou bychom byli jasný outsider, teď jsme ale překvapivě v situaci, kdy máme více bodů než Slavia, a chceme to potvrdit," dodal Kozel.

Slavii trápí ofenziva, v posledních čtyřech soutěžních zápasech dala jen jeden gól. Proto z Liberce získala na hostování s opcí Jana Blažka, který by mohl nastoupit už proti Dukle. "Já v tom nevidím problém, v Řecku jsem šel hrát po třech trénincích. Když jsem přišel do Slavie poprvé, tak se mi podařilo hned v prvním domácím utkání dát branku. Nezlobil bych se, kdyby se to povedlo i teď," řekl Blažek.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat